لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۴۰

در واکنش به پرتاب موشک کره شمالی؛ آمریکا به‌همراه متحدان آسیایی خود رزمایش دریایی مشترک برگزار کرد


پرتاب موشک بالستیک توسط کره‌شمالی
پرتاب موشک بالستیک توسط کره‌شمالی

چند روز پس از پرتاب موشک قاره‌پیمای کره شمالی، نیروی دریایی کره جنوبی اعلام کرد که یک رزمایش مشترک دفاع موشکی دریایی را به همراه ایالات متحده و ژاپن برای مقابله با تهدیدات هسته‌ای و موشکی در حال تحول کره شمالی برگزار کردند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، نیروی دریایی ارتش کره جنوبی اعلام کرد، این رزمایش سه جانبه، روز یکشنبه در آب‌های بین‌المللی بین کره جنوبی و ژاپن با حضور ناوشکن‌های مجهز به سامانه‌های راداری «Aegis» از سه کشور، برگزار شد.

به گفته ارتش کره‌جنوبی، این رزمایش با هدف تسلط بر پاسخ متحدان به پرتاب موشک بالستیک کره شمالی و با سناریویی شامل یک هدف مجازی انجام شده است.

واشنگتن و متحدان آسیایی آن در حال کار بر روی بهبود سیستم اشتراک‌گذاری اطلاعات خود درباره موشک‌های کره شمالی هستند.

شلیک موشک بالستیک بین قاره‌ای کره شمالی توسط ایالات متحده، کره جنوبی و ژاپن محکوم شد، با این حال پیونگ یانگ این محکومیت را رد و آن را تمرینی برای حق دفاع از خود توصیف کرده است.

کره شمالی، روز چهارشنبه آخرین موشک خود «هواسونگ ۱۸» که پیونگ یانگ آن را هسته اصلی نیروی حمله هسته‌ای خود توصیف می‌کند، شلیک کرد و آن را «هشدار عملی قوی» نسبت به دشمنان خواند.

پرتاب اخیر این موشک در پی شکایات شدید کره شمالی در روزهای اخیر از پرواز هواپیماهای جاسوسی آمریکا بر فراز آب‌های منطقه انحصاری اقتصادی آن و محکوم کردن سفر اخیر یک زیردریایی موشک کروز هسته‌ای آمریکا به کره جنوبی و نشان دادن عزم این کشور در انجام واکنش صورت گرفت.

XS
SM
MD
LG