لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۱ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۱:۱۰

جان کربی: تمامی اقدامات ممکن برای حمایت از حق اعتراض مردم ایران را انجام می‌دهیم


هماهنگ‌کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی کاخ سفید در کنفرانس خبری در واکنش به بازداشت خواهر زاده علی خامنه‌ای و دیگر معترضان گفت: «ما از حق مردم ایران در اعتراضات آنها حمایت می‌کنیم.»

جان کربی افزود: «فکر می‌کنم در واکنش‌های خودمان بسیار ثابت‌قدم بوده‌ایم و به حق اعتراض مسالمت‌آمیز اعتقاد داریم.»

به گفته کربی، آمریکا به صراحت اعلام کرده‌ که در کنار معترضان که عمدتاً از زنان ایرانی هستند، است.

وی با بیان این که نگران رفتار حاکمیت و تحت تاثیر قرار گرفتن زندگی مردم هستیم، ادامه داد: «تمامی اقدامات ممکن برای حمایت از حق اعتراض مردم ایران و پاسخگو کردن جمهوری اسلامی را انجام‌ خواهیم داد.»

جان کربی در مورد حاشیه‌های پیش‌آمده بواسطه حذف آرم جمهوری اسلامی از پرچم ایران توسط فدراسیون فوتبال آمریکا نیز تاکید کرد: «ما دخالتی در تصمیم فدراسیون فوتبال نداریم، و این چیزی نیست که کاخ سفید در مورد آن اظهار نظر کند.»

به گفته وی فدراسیون فوتبال ایالات متحده یک نهاد خصوصی بوده و مستقل عمل می‌کند و ما اطلاعی در چرایی و چگونگی اقدام آنها نداریم.

گفتنی است رسانه‌های جمهوری اسلامی در واکنش به حذف آرم از پرچم ایران توسط فدراسیون فوتبال آمریکا، خواستار حذف این تیم از بازی‌های جام جهانی شدند.

  • 16x9 Image

    فرهاد پولادی

    متولد تهران در مهرماه ۱۳۵۱، پس از هشت سال تدریس زبان انگلیسی در کانون زبان ایران؛ از سال ۱۳۷۷ خبرنگار ایرنا شد.
    از سال ۱۳۸۲ خبرنگار خبرگزاری فرانسه در تهران بود. ماموریت خبری فرانس پرس فرصت سفر به عراق، عربستان سعودی، لبنان، استانبول، مسکو و آلماتی را برای او فراهم کرد.

مطالب مرتبط

XS
SM
MD
LG