لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۰۸

ند پرایس: با وجود خوش‌بینی‌های اخیر امکان بازگشت به توافق هنوز قطعی نیست


ند پرایس، سخنگو وزارت خارجه (آرشیو)
ند پرایس، سخنگو وزارت خارجه (آرشیو)

ند پرایس، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا می‌گوید که به رغم ابراز خوش‌بینی‌های اخیر، بازگشت به توافق، هنوز نامشخص باقی مانده و هیچ بازه زمانی برای آن متصور نیست.

ند پرایس روز سه‌شنبه دوم فروردین، در کنفرانس خبری روزانه خود با اشاره به مساعی واشنگتن، افزود که «ما هنوز سعی داریم ببینیم آیا چنین هدفی امکان‌پذیر است یا خیر.»

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با تاکید دوباره بر اینکه «این مسیری دو طرفه است» و در حالی که واشنگتن گام برداشته، تصریح کرد که حصول نتیجه هنوز مشخص نیست و منوط به تصمیم تهران است.

پرایس همچنین با اشاره به رایزنی آمریکا با اسرائيل و دیگر متحدین واشنگتن در خلیج فارس، گفت که اقدامات احتمالی در صورت عدم رسیدن به توافق میان ایران و کشورهای مذاکره‌کننده، بررسی شده‌است.

او با اشاره به استقبال کشورهای عرب متحد آمریکا در خلیج فارس، از تلاش برای بازگشت متقابل واشنگتن و تهران به چارچوب برجام، گفت که رابرت مالی، مذاکره کننده ارشد آمریکا به طور مستمر با متحدان منطقه‌ای آمریکا در تماس است و نگرانی آن کشورها در خصوص پیشرفتهای برنامه اتمی‌ ایران را مدنظر دارد.

  • 16x9 Image

    گیتا آرین

    خبرنگار ارشد بخش فارسی صدای آمریکا، عمدتا ً متمرکز بر خبرهای مربوط به حوزه سیاست خارجی او حرفه خبرنگاری را از سال ۱۳۶۶ با کار در رادیو شروع کرد و در سال ۱۳۸۳ به صدای آمریکا پیوست.

XS
SM
MD
LG