لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۲۸

پلیس اسرائیل مهاجم فلسطینی مسلح به کارد را کشت


پلیس اسرائیل در اطراف مرد فلسطینی که در کنار دروازه دمشق در حول شهر قدیم اورشلیم قصد حمله با کارد به یک پلیس اسرائیلی داشت. 14 اکتبر
پلیس اسرائیل در اطراف مرد فلسطینی که در کنار دروازه دمشق در حول شهر قدیم اورشلیم قصد حمله با کارد به یک پلیس اسرائیلی داشت. 14 اکتبر

پلیس اسرائیل می‌گوید با کشتن یک مرد مهاجم مسلح به کارد، از حمله او پیشگیری کرده است. به گفته پلیس او به سوی یک مامور امنیتی در یکی از ورودی‌های شهر قدیمی اورشلیم حمله‌ور شده بود.

مقامات پلیس می‌گویند در این حمله ناکام کسی آسیب ندید.

صبح روز چهارشنبه دولت اسرائیل صدها سرباز اسرائیلی را به پست‌های بازرسی در سطح شهرهای این کشور گمارد تا در عملیات تامین امنیت شهروندان و جلوگیری از عملیات خشن فلسطینی‌های مسلح به نیروهای پلیس کمک کنند.

در موج جدیدی از حملات در دو هفته گذشته، فلسطینی‌های مسلح به تفنگ و کارد در نقاط مختلف اسرائیل شهروندان این کشور را هدف حمله قرار داده‌اند.

کابینه بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل این تصمیم را صبح چهارشنبه اتخاذ کرد.

بسیاری از حملات اخیر را شهروندان عرب ساکن مناطق فلسطینی نشین در اورشلیم انجام داده اند. عمده حملات در شرق اورشلیم و کرانه غربی رود اردن رخ داده است.

بیانیه دفتر نخست وزیری اسرائیل می‌گوید دولت این کشور حق اقامت دائم "تروریست‌ها" را باطل می‌کند و اموال مهاجمان را تصرف خواهد کرد.

اسرائیل صدها سرباز را برای مقابله با حملات فلسطینی ها در اورشلیم مستقر کرد
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:02:25 0:00

دولت آمریکا کشتن شهروندان غیرنظامی اسرائیل را محکوم و نسبت به بالاگرفتن تنش میان فلسطینی ها و اسرائیل ابراز نگرانی کرده است.

جاش ارنست سخنگوی کاخ سفید گفت آمریکا حملات فلسطینی‌ها در اسرائیل را به شدت محکوم می‌کند: "ما در از دست رفتن جان چه اسرائیلی ها و چه فلسطینی ها سوگواری می‌کنیم. ایالات متحده به تاکید بر اهمیت محکومیت خشونت و مبارزه با تحریکات ادامه می دهد."

جان کری وزیر خارجه آمریکا روز سه‌شنبه گفت با هدف آرام کردن تنش اخیر به اسرائیل و مناطق فلسطینی سفر خواهد کرد.

راهپیمایی عرب های اسرائیلی در حمایت از فلسطینی ها در شمال اسرائیل. 13 اکتبر 2015
راهپیمایی عرب های اسرائیلی در حمایت از فلسطینی ها در شمال اسرائیل. 13 اکتبر 2015

دست کم هفت شهروند اسرائیل در بیست حمله فلسطینی های مسلح به کارد و اسلحه و ۲۹ فلسطینی از جمله افراد مهاجم، طی خشونت های اخیر کشته شده اند و بیم آن می‌رود که این درگیری‌ها تبدیل به ناآرامی‌های بزرگتری میان اسرائیل و فلسطینی‌ها شود.

اسرائیل تدابیر امنیتی را تشدید کرده است و نیروهای امنیتی این کشور افراد و اتومبیل‌ها را در ورودی‌های اورشلیم و نقاط مختلف بازرسی می کنند.

بنیامین نتانیاهو گفت: "خطاب به رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین می‌گویم جنایتکاران را به قهرمان تبدیل نکنید و اگر اوضاع به دلیل تحریکات حماس و تشکیلات خودگردان وخیم‌تر شود شما مسئول خواهید بود."

مقامات تشکیلات خودگردان فلسطینی روز سه‌شنبه کشتن شدن فلسطینی‌های عامل حملات بدست پلیس اسرائیل را ایجاد عرصه اعدام توسط اسرائیل خواندند و گفتند علیه اسرائیل به دیوان کیفری بین المللی شکایت خواهند کرد.

XS
SM
MD
LG