لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۴۴

هیئت دوحزبی از کمیته نیروهای مسلح مجلس نمایندگان با وزیر دفاع اسرائیل دیدار کرد


گالانت، وزیر دفاع اسرائیل
گالانت، وزیر دفاع اسرائیل

هیئتی دوحزبی از کمیته نیروهای مسلح مجلس نمایندگان ایالات متحده آمریکا روز دوشنبه ۲۶ ژوئن با یوآف گالانت، وزیر دفاع اسرائیل، دیدار کرد.

وزیر دفاع اسرائیل با توییت عکسی از این دیدار گفت سرپرستی هیئت دوحزبی مزبور بر عهده جیمی پانتا، قانونگذار دموکرات، و داگ لمبورن، قانونگذار جمهوری‌خواه، بود.

یوآف گالانت افزود از این هیئت به دلیل تعهدشان به تضمین روابط ویژه میان اسرائیل و آمریکا و ترویج همکاری‌های حیاتی دفاعی و نظامی قدردانی کرده است.

داگ لامبورن نیز بازنشر توییت وزیر دفاع اسرائیل گفته در این دیدار ابتکارهای دفاعی راهبردی دو کشور به بحث گذاشته شده است.

این عضو جمهوری‌خواه کمیته نیروهای مسلح مجلس نمایندگان در ادامه تصریح کرده به روابط کاری قوی با اسرائیل ادامه خواهد داد و هرگز نسبت به تعهد خود تردیدی به دل راه نخواهد داد.

سفر این هیئت دوحزبی از قانونگذاران ایالات متحده به اسرائیل در حالی است که بیش از نیمی از اعضای مجلس نمایندگان آمریکا روز جمعه با امضای نامه‌ای از جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا، از او خواستند که اقدامات بیشتری را برای جلوگیری از برنامه هسته‌ای ایران انجام دهد و برای اعمال مجدد تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران آماده شود.

مقامات اسرائیل بارها اعلام کرده‌اند مخالف هرگونه توافق یا تفاهم میان ایران و قدرت‌های جهان بر سر برنامه هسته‌ای تهران هستند و در راستای دفاع از موجودیت کشورشان، حق اقدام یکجانبه علیه جمهوری اسلامی و گروه‌های نیابتی‌اش در منطقه را برای خود محفوظ می‌دارند.

XS
SM
MD
LG