لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۴۲

نتانیاهو می‌گوید که جنگ «تا پایان حماس» ادامه خواهد داشت


بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل روز دوشنبه بر تعهد تزلزل‌ناپذیر به جنگی تمام‌عیار علیه حماس تاکید کرد و قول داد که اسرائیل جنگ را «تا پایان حماس» ادامه خواهد داد.

به گزارش سی‌ان‌ان، نتانیاهو خطاب به سربازان بر جدی بودن جنگ و «پایان دادن به حماس» برای جلوگیری از تهدیدات آینده تاکید کرد و گفت: «این نه عملیات است و نه یک دور درگیری، بلکه این یک جنگ تا پایان حماس ادامه دارد.»

نخست وزیر اسرائیل در جریان یک بازدید به سربازان گردان کاراکال اسرائیل گفت: «اگر آنها را تمام نکنیم، بازمی‌گردند. برای من مهم است که شما این را بدانید.»

پیش از این نتانیاهو روز یکشنبه از پاسخ‌گویی به اینکه آیا مسئولیت شکست در جلوگیری از حمله هفتم اکتبر به اسرائیل را بر عهده می‌گیرد، امتناع کرد و گفت که پس از پایان جنگ، زمان برای چنین سؤالات «سختی» وجود خواهد داشت.

همچنین نتانیاهو اذعان کرد که این «پرسشی است که باید طرح شود»، اما این کشور در حال حاضر باید حول هدف شکست‌دادن حماس ـ گروه شبه‌نظامی که غزه را کنترل می‌کند و حمله به اسرائیل را آغاز کرد ـ باید متحد شود.

پیش‌تر بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل، شنبه شب ۲۰ آبان، در یک کنفرانس خبری با اعلام این‌که «محاصره شمال غزه کامل شده است» گفت که نیروهای این کشور «برای تصرف کامل شهر غزه» پیش می‌روند و دیگر مکانی برای سران حماس، از جمله یحیی سنوار، باقی نمانده است تا پنهان شوند.

به گزارش آرش سیگارچی، خبرنگار اعزامی صدای آمریکا به اسرائیل، آقای نتانیاهو با اشاره به عملیات زمینی ارتش اسرائیل در غزه تاکید کرد که بیمارستان شفا نیز به زودی از شبه‌نظامیان حماس پاک‌سازی خواهد شد.

ایالات متحده، کانادا، اتحادیه اروپا، ژاپن، اسرائیل و شمار دیگری از کشورها حماس را در فهرست سازمان‌های تروریستی طبقه‌بندی کرده‌اند.

XS
SM
MD
LG