لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۴ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۲۳

نتانیاهو برای مذاکره درباره ایران دوباره به روسیه سفر کرد


چهار ماه بعد از سفر قبلی، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل بار دیگر به روسیه سفر کرد و به نظر می رسد موضوع ایران یکی از اصلی ترین محورهای این مذاکرات باشد.

خبرگزاری ها گزارش دادند آقای نتانیاهو روز دوشنبه ۹ بهمن برای دیدار و گفتگو با ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه، راهی مسکو شد.

آقای نتانیاهو در گفتگو با خبرنگاران در فرودگاه بن گوریون در نزدیکی تل آویو، محور گفتگوهایش با ولادیمیر پوتین را هماهنگی های نظامی در سوریه و فعالیت های ایران در منطقه عنوان کرد.

وی گفت: من به روسیه می روم تا با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه ملاقات کنم. ما هر از گاهی برای هماهنگی نظامی نیروهای دفاعی اسرائیل و نیروهای روسیه در سوریه دیدار می کنیم. تا امروز که خوب بوده و ادامه موفقیت این گفتگوها مهم است.

او افزود: من درباره تلاش افسار گسیخته ایران برای حضور نظامی اش در سوریه گفتگو خواهم کرد که به شدت مخالف آن هستیم و در صورت لزوم علیه آن اقدام خواهیم کرد.

نتانیاهو افزود: ما همچنین درباره تلاش ایران برای تبدیل کردن لبنان به یک سکوی بزرگ حمله های موشکی دقیق علیه اسرائیل که قابل قبول نیست، گفتگو خواهیم کرد.

نخست وزیر اسرائیل پیشاپیش سفرش به روسیه با خبرنگاران گفتگو می کرد.

این دومین سفر آقای نتانیاهو در ماههای اخیر به روسیه است. چهارشنبه اول شهریور، او در شهر سوچی، واقع در سواحل دریای سیاه با رئیس جمهوری روسیه دیدار کرده بود. در آن دیدار نخست وزیر اسرائیل نسبت به ادامه حضور ایران در سوریه ابراز نگرانی عمیق کرد و خواستار همکاری روسیه و آمریکا برای رفع این نگرانی شده بود.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG