لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۵۲

هرتزوگ: اسرائیل از جانب جهان متمدن می‌جنگد


اسحاق هرتزوگ، رئیس جمهوری اسرائیل
اسحاق هرتزوگ، رئیس جمهوری اسرائیل

اسحاق هرتزوگ، رئیس جمهوری اسرائیل، روز یکشنبه ٢٨ آبان همزمان با جنگ اسرائیل و حماس و افزایش حوادث یهودی‌ستیزانه در سراسر جهان، پیامی ویژه به جوامع یهودی در کل جهان فرستاد.

او با اشاره به «قتل‌عام» از سوی حماس در روز ۱۵ مهر گفت: «این تنها یک جنگ میان اسرائیل و حماس نیست. اسرائیل شاید در حال جنگ در میدان نبرد باشد اما از جانب همه جهان متمدن می‌جنگد. ما مصمم هستیم علیه شر بایستیم.»

او با اشاره به همبستگی شهروندان اسرائیلی و همچنین اتحاد جوامع یهودی سراسر جهان گفت «دختران و پسران ما» در خطوط مقدم نبرد در حال جنگیدن «برای محافظت از ما» هستند.

رئیس جمهوری اسرائیل در ادامه به «پیام‌های پشتیبانی و همبستگی» از سوی کشورهای مختلف اشاره کرد.

به گفته اسحاق هرتزوگ، «در پی این کشتار، شاهد موج وحشتناک یهودی‌ستیزی در سراسر جهان بوده‌ایم... این واقعیت، پیوند نزدیک میان یهودی‌ستیزی و احساسات ضد اسرائیلی را آشکار کرده است.»

او در پایان پیام خود بر لزوم پایبندی به ارزش‌ها و حقیقت تاکید کرد و گفت برای تحقق چنین امری باید شجاعت و شفافیت اخلاقی داشت.

رئیس جمهوری اسرائیل وعده داد کشورش در نتیجه این درگیری‌ها بیش از پیش نیرومند خواهد شد.

همزمان با تداوم درگیری‌ها میان اسرائیل و ستیزه‌جویان حماس در غزه و وقوع حملات یهودی‌ستیزانه در برخی کشورهای جهان، ده‌ها هزار نفر روز سه‌شنبه در واشنگتن، پایتخت آمریکا و در نزدیکی ساختمان کنگره، تجمعی را در حمایت از اسرائيل، جنگ این گروه با حماس، و علیه یهودی‌ستیزی برگزار کردند.

شرکت‌کنندگان در این مراسم در شعارهایشان خواستار بازگردانده شدن حدود ۲۴۰ گروگانی بودند که گروه‌های حماس و جهاد اسلامی در حمله ۱۵ مهر آنها را با خود به غزه بردند.

XS
SM
MD
LG