لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۰۱

اسیدپاشی یک فلسطینی به یک خانواده اسرائیلی در اورشلیم


حضور نیروهای امنیتی و درمانی در محل حادثه روز جمعه ۲۱ آذر ۱۳۹۳ پس از حمله یک فلسطینی با اسید به یک خانواده اسرائیلی در اورشلیم
حضور نیروهای امنیتی و درمانی در محل حادثه روز جمعه ۲۱ آذر ۱۳۹۳ پس از حمله یک فلسطینی با اسید به یک خانواده اسرائیلی در اورشلیم

پلیس اسرائیل روز جمعه اعلام کرد یک فلسطینی در جنوب اسرائیل با اسید به عابران پیاده که در خیابان تردد می‌کردند حمله کرد که در جریان آن اعضای یک خانواده اسرائیلی آسیب دیدند.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس فلسطینی مهاجم توسط یکی از عابران هدف گلوله قرار گرفت و در حالی که زخمی شده بود، توسط ماموران امنیتی دستگیر شد.

بنابر اعلام ارتش اسرائیل، این خانواده اسرائیلی – شامل یک مرد، همسر و چهار دختر جوان آنها – در داخل یک خودرو در کنار خیابانی در شهرک «گوش اتزیون» در جنوب اورشلیم نشسته بودند که فلسطینی مهاجم به روی خانم و دختران او اسید پاشید.

به گفته ارتش اسرائیل فرد مهاجم سعی کرد با ابزاری که همراه داشت به مرد خانواده نیز حمله کند، اما تصمیم به فرار گرفت که توسط یکی از عابران پیاده حاضر در محل هدف گلوله قرار گرفت. گلوله به پای او اصابت کرد و منجر به زخمی شدن او شد.

اندکی بعد نیروهای امنیتی به محل حادثه رسیدند و فلسطینی مهاجم را دستگیر کرده و به بیمارستان منتقل کردند.

بر اساس اعلامیه ارتش اسرائیل، اعضای خانواده که با اسید هدف حمله قرار گرفتند، دچار جراحت‌های سطحی شده‌اند.

استفاده از اسید برای حمله به مردم در اسرائیل و مناطق فلسطینی امری نادر است. به گزارش آسوشیتدپرس، آخرین مورد در سال ۲۰۰۱ میلادی (۱۳۸۰ خورشیدی) افتاد که یک دختر جوان فلسطینی به یک زن اسرائیلی که در یک فروشگاه کفش کار می‌کرد، به سمت او اسید پاشید و او را به شدت زخمی نمود.

حادثه روز جمعه در حالی روی داد که اسرائیل یکی از سخت‌ترین کشمکش‌های خود با طرف فلسطینی در نزدیک به یک دهه گذشته را تجربه می‌کند.

در طول یک ماه گذشته، ۱۱ اسرائیلی در جریان حملات فلسطینی‌ها کشته شده‌اند. بیشتر حملات در اورشلیم انجام گرفته است، هرچند مواردی هم در تل‌آویو و کرانه باختری اتفاق افتاده است.

با وجود این که ارتش اسرائیل از روز گذشته و پس از کشته شدن زیاد ابوعین وزیر فلسطینی در حین تظاهراتی در شمال رام‌الله به حال آماده باش در آمده بود، امروز نیز تظاهرات و درگیری‌هایی بین فلسطینی‌ها و نیروهای امنیتی اسرائیل در آن مناطق ادامه داشت.

XS
SM
MD
LG