لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۰۴

نتانیاهو: کنفرانس پاریس برای اهداف ضداسرائیلی است


نخست وزیر اسرائیل کنفرانسی که قرار است روز یکشنبه در پاریس برای ازسرگیری مذاکرات صلح اسرائیل و فلسطینی ها برگزار شود، محکوم کرد.

بنیامین نتانیاهو روز پنجشنبه ۲۳ دی در دیدار با وزیر خارجه نروژ در اورشلیم گفت: «این کنفرانس با نفوذ فلسطینی ها و همکاری فرانسه برای اتخاذ مواضع ضداسرائیلی از پیش تعیین شده است.» نتانیاهو گفت: «این وضع صلح را به عقب میراند. این کنفرانس ما را متعهد نمیسازد و بقایای گذشته است.»

به گزارش روزنامه نیویورک تایمز، فرانسوا اولاند رئیس جمهوری فرانسه گفت کنفرانس روز یکشنبه در پاریس برای اطمینان از حمایت جامعه بین الملل از راه حل تشکیل دو کشور مستقل به عنوان مبنای مذاکرات آینده است.

اولاند گفت کنفرانس ۱۵ ژانویه برای رسیدن به راه حل های مشخص و کمک به توسعه انرژی، حمل و نقل و زیرساخت های شهری برای نفع اسرائیلی ها و فلسطینی ها است. مقامات فرانسوی پیش بینی می کنند که نمایندگان ۷۲ کشور غیر از اسرائیل و فلسطینی ها در این کنفرانس شرکت کنند.

مقامات فلسطینی که در سال های اخیر برای وارد کردن جامعه بین الملل به ایفای نقش مهمتر در حل مسئله خاورمیانه لابی کرده اند، از ابتکار عمل فرانسه در برگزاری این کنفرانس استقبال کرده اند.

آخرین دور مذاکرات صلح خاورمیانه به میانجیگری آمریکا در سال ۲۰۱۴ شکست خورد.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG