لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۱۰

انتقاد رئیس جمهوری اسرائیل از مخالفت شدید نتانیاهو با توافق اتمی ایران


ریون ریولین، رئیس جمهوری اسرائیل - آرشیو
ریون ریولین، رئیس جمهوری اسرائیل - آرشیو

رئیس جمهوری اسرائیل با انتقاد شدید از مخالفت بیش از اندازه بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر این کشور با توافق هسته ای ایران، می گوید بنیامین نتانیاهو با این اقدام و گشودن یک میدان نبرد با واشنگتن، موجب انزوای اسرائیل شده است.

روون ریولین، که مقامش بیشتر تشریفاتی است، روز پنجشنبه درمصاحبه های جداگانه با سه روزنامه گفت پیکار شدید نتانیاهو علیه توافق بین ایران و شش قدرت ممکن است سرانجام به اسرائیل صدمه بزند.

ریولین، سیاستمدار سابق راستگرا با تاریخی از مناسبات پر تنش با نخست وزیر، ملاحظاتی در مورد معامله داشته، اما آن را در مصاحبه هایش در محتوایی دیپلماتیک بیان کرده است.

او می گوید در مورد میدان نبردی که نتانیاهو با باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا گشوده است نگران است. به گفته رئیس جمهوری اسرائیل اقدام نتانیاهو به مناسبات دوستانه و عمیق اسرائیل و آمریکا لطمه وارد می کند.

به گزارش رویترز، ریولین به روزنامه معاریو گفت: «من در مورد جبهه ای که بین اوباما و نتانیاهو باز شده و نیز وضعیت مناسبات بین آمریکا و اسرائیل نگران هستم.»

در مصاحبه با هاآراتص، ریولین گفت: «به نتانیاهو گفته ام، و دوباره می گویم کشمکش ها سرانجام می تواند به زیان اسرائیل تمام شود.»

در سومین مصاحبه با یدیعوت آحارانوت، ریولین نتانیاهو را ترغیب کرد روابطش با اوباما را ترمیم کند.

بنیامین نتانیاهو، بارها با مخاطب قرار دادن کنگره و مردم آمریکا، از کنگره تحت کنترل جمهوریخواهان آمریکا خواسته است توافق اتمی مورد حمایت رئیس جمهوری دموکرات آمریکا را رد کنند.

XS
SM
MD
LG