لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۱۵

اسرائيل برای کارزارهای مخرب سایبری پیش از انتخابات پارلمانی آماده می‌شود


آرشیو
آرشیو

اسرائیل که تا چند روز دیگر شاهد برگزاری انتخابات پارلمانی است، برای مقابله با حملات سایبری احتمالی یا کارزارهای نفوذ کشورهای رقیب و متخاصم خارجی، به ویژه جمهوری اسلامی ایران، در حالت آماده باش است.

هدف چنین کارزارهایی ایجاد تنش بیشتر در میان جمعیت اسرائيل است که به طور شدیدی بر سر مسائل مختلف چند دسته شده است.

دفتر وزیر ارتباطات، یوآز هندل، پیش از برگزاری پنجمین رأی گیری اسرائیل در کمتر از چهار سال گذشته گفت: روز انتخابات در روز سه شنبه «هدف مطلوبی برای کارزارهای نفوذ» است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، این وزارتخانه و «اداره ملی سایبری» برای مبارزه با حملات مستقیم به زیرساخت‌های رای گیری از جمله تلاش‌ها برای هک سرورها و وب‌سایت‌های «کمیته مرکزی انتخابات» آماده شده‌اند.

اما این مسائل نگرانی‌ها اصلی اسرائيل نیستند، چرا که از جهتی اسرائیلی‌ها با رای کاغذی در انتخابات شرکت می‌کنند. مقامات و کارشناسان گفتند که نگرانی جدی‌تر در مورد کارزارهای آنلاین با هدف تضعیف اعتماد به روند دموکراتیک انتخابات اسرائیل است.

رئیس کمیته انتخابات اسرائيل، اسحاق آمیت، در مورد تلاش‌ها برای «مشروعیت‌زدایی از نتایج» و در نتیجه «آسیب رساندن به دموکراسی و ایجاد شکاف و سوء ظن» هشدار داد.

یک محقق دانشگاه تل آویو، اوفیر برل، گفته است که شواهدی از تلاش‌های جمهوری اسلامی ایران برای تأثیرگذاری بر جامعه اسرائیل از طریق نشر اکاذیب با محتوای سیاسی وجود دارد که هدف آن دو قطبی کردن جامعه است.

XS
SM
MD
LG