لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۳۳

ادامه عملیات «شمشیرهای آهنین»؛ شمار قربانیان اسرائیلی از ۸۰۰ نفر عبور کرد


حملات هوایی اسرائیل به مواضع ستیزه‌جویان فلسطینی در نوار غزه. دوشنبه ۱٧ مهر ۱۴۰۲
حملات هوایی اسرائیل به مواضع ستیزه‌جویان فلسطینی در نوار غزه. دوشنبه ۱٧ مهر ۱۴۰۲

شمار شهروندان اسرائیلی کشته‌شده در حملات روز شنبه ستیزه‌جویان فلسطینی به اسرائیل از ۸۰۰ نفر عبور کرد.

رسانه‌های اسرائیلی با اشاره به نامشخص بودن سرنوشت بیش از ۱۰۰ شهروند ربوده‌شده از سوی حماس به نوار غزه اعلام کرده‌اند شمار کشته‌شدگان احتمالا از این بالاتر رود.

دفتر مطبوعاتی دولت که زیر نظر دفتر نخست‌وزیر اسرائیل فعالیت می‌کند، شمار افراد ربوده‌شده اسرائیلی به غزه را «بیش از ۱۰۰» نفر عنوان کرده اما حماس و جهاد اسلامی تعداد آنها را بالغ بر ۱٣۰ نفر دانسته‌اند.

تعداد زخمی‌های اسرائیلی نیز بالغ بر دو هزار و ٢۰۰ نفر اعلام شده است.

اندکی پس از اعلان جنگ رسمی دولت اسرائیل در بعد از ظهر روز یکشنبه، جنگنده‌های اسرائیلی در چارچوب عملیات «شمشیرهای آهنین» اهدافی را در غزه هدف حملات سنگین خود قرار دادند.

نیروهای دفاعی اسرائیل صبح روز دوشنبه به وقت محلی اعلام کرد که کنترل کامل قلمرو خود در امتداد مرز با غزه را در دست گرفته‌اند.

همزمان یوآو گالانت، وزیر دفاع اسرائیل دستور «محاصره کامل» غزه را صادر کرد و گفت که مقامات «برق را قطع کرده و ورود مواد غذایی و سوخت را مسدود خواهند کرد.»

اما در تحولی تازه، حساب فارسی‌زبان ارتش اسرائیل در شبکه اجتماعی ایکس اعلام کرد: «نیروهای ارتش اسرائیل تعدادی از شبه نظامیانی که از خاک لبنان وارد خاک اسرائیل شده بودند را خنثی کردند و رزمندگان به جستجو در‌ منطقه ادامه می دهند.»

حساب فارسی‌زبان ارتش اسرائیل در شبکه ایکس افزوده است: «همچنین، هلیکوپترهای رزمی در حال حاضر در منطقه حمله می کنند.»

انتشار تصاویر حملات مرگبار ستیزه‌جویان فلسطینی به شهروندان اسرائیلی و به اسارت گرفتن ده‌ها تن از جمله کودکان، زنان، و سالخوردگان با موجی از محکومیت‌های جهانی همراه بوده است.

ایالات متحده آمریکا، بریتانیا، اتحادیه اروپا، آلمان، و فرانسه به همراه بسیاری دیگر از کشورهای و نهادهای بین‌المللی حمایت قاطع خود از اسرائیل را اعلام کرده‌اند.

XS
SM
MD
LG