لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۲۹

شبکه سی‌ان‌ان؛ حماس غیرنظامیان را پس از بازداشت کشته است


تصویر منتشر شده از انتقال پیکر یک قربانی حملات تروریستی توسط نیروهای وابسته به حماس - عکس مربوط به موضوع این خبر نیست.
تصویر منتشر شده از انتقال پیکر یک قربانی حملات تروریستی توسط نیروهای وابسته به حماس - عکس مربوط به موضوع این خبر نیست.

شبکه «سی‌ان‌ان» در گزارشی نوشت فیلم‌هایی به دست آورده که نشان می‌دهد دست‌کم چهار غیرنظامی در حین بازداشت حماس در نزدیکی مرز غزه کشته شدند.

این ویدئو از « کیبوتز بئری» در جنوب اسرائیل؛ نیروهای مسلح حماس را با خودروهای سوخته و یک بولدوزر در پس زمینه نشان می‌دهد، چهار جسد روی زمین دیده می‌شود.

«سی‌ان‌ان» با استناد به یک ویدیو دیگر از این منطقه با محتوای اسارت پنج غیرنظامی اسرائیلی توسط شبه‌نظامیان مسلح حماس نوشته است که تجزیه و تحلیل «سی‌ان‌ان» نشان می‌دهد که اجساد با افرادی که توسط نیروهای مسلح اسکورت می‌شوند، شباهت بسیاری دارند و مشخص نیست چه بر سر گروگان پنجم آمده است.

روز شنبه حماس، گروه تحت حمایت جمهوری اسلامی حملات تروریستی را در خاک اسرائیل انجام داد که به کشته و زخمی شدن هزاران نفر انجامید. در واکنش به این اقدام، ارتش اسرائیل حملات هوایی به مکان‌ها و زیرساخت‌های این گروه در نوار غزه را آغاز کرد که به کشته شدن صدها فلسطینی در غزه انجامید.

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل در واکنش به حملات تروریستی روز شنبه، علیه حماس اعلام جنگ کرد. در دو روز گذشته درگیری‌ها در داخل اسرائیل و نوار غزه به طور مستمر ادامه داشته است.

XS
SM
MD
LG