لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۱۲

العربیه از درگیری در کرانه باختری و بمباران دو مسجد در غزه خبر داد


حملات نظامی دو طرف در پی حمله تروریستی حماس به اسرائیل همچنان ادامه دارد.
حملات نظامی دو طرف در پی حمله تروریستی حماس به اسرائیل همچنان ادامه دارد.

یک رسانه‌ عرب‌زبان در گزارش از سومین روز جنگ بین اسرائیل و حماس از تشدید درگیری خبر داده و نوشت که گلوله‌باران و درگیری‌ها در کرانه باختری رود اردن شدت گرفته است.

به گزارش العربیه در نخستین ساعات روز دوشنبه هواپیماهای اسرائیلی دو مسجد را در غزه بمباران کردند.

در همین زمینه نیروی هوایی اسرائیل اعلام کرد که چندین سایت حماس از جمله یک دفتر امنیتی وابسته به این گروه در غزه را هدف قرار داده است که در میان سایت‌های بمباران شده یک مرکز مدیریت عملیات در داخل مسجدی در جبلیه بود که به طور کامل ویران شده است.

تصاویر منتشر شده از مسجدی که هدف حملات موشکی قرار گرفته است.
تصاویر منتشر شده از مسجدی که هدف حملات موشکی قرار گرفته است.

العربیه از روند درگیری طی ساعات اولیه روز دوشنبه گزارش داده و نوشته که جنگنده‌های اسرائیل حملاتی «خشن و مستمر» به بیت حانون در شمال نوار غزه انجام دادند.

روز شنبه حماس، گروه تحت حمایت جمهوری اسلامی حملات تروریستی را در خاک اسرائیل انجام داد که به کشته و زخمی شدن هزاران نفر انجامید. در واکنش به این اقدام، ارتش اسرائیل حملات هوایی به مکان‌ها و زیرساخت‌های این گروه در نوار غزه را آغاز کرد که به کشته شدن صدها فلسطینی در غزه انجامید.

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل در واکنش به حملات تروریستی روز شنبه، علیه حماس اعلام جنگ کرد. با آغاز سومین روز، درگیری‌ها در داخل اسرائیل و نوار غزه به طور مستمر ادامه داشته است.

بنابر گزارش‌ها، در پی حملات سنگین اسرائیل در سومین روز جنگ در پاسخ به حملات تروریستی حماس به اسرائیل و کشته و زخمی شدن شمار زیادی از شهروندان اسرائیلی، رسانه‌های فلسطینی گزارش دادند، ۱۸ نفر در بمباران رفح در جنوب غزه کشته شدند.

گزارش‌ها نشان می‌دهد که نیروهای اسرائیلی به اردوگاه «عقبات جبر» در جنوب «اریحا» در کرانه باختری حمله کرده‌اند.

همچنین نیروهای اسرائیلی از ورودی شرقی به شهر طوبس در شمال کرانه باختری وارد شده و در چندین محله مستقر شدند.

رسانه‌ها آمار کشته شدگان طرف فلسطینی را ۴۶۵ نفر اعلام کرده‌اند و در مورد تلفات اسرائیل نیز بر اساس آخرین آمار رسمی تاکنون بیش از ۷۰۰ کشته و بیش از ۲۲۴۳ زخمی به ثبت رسیده است.

حملات تروریستی به اسرائیل توسط گردان‌های القسام، شاخه مسلح جنبش حماس گروه تحت حمایت جمهوری اسلامی در سحرگاه شنبه آغاز شد.

به گزارش سی‌ان‌ان، یک مقام ارشد حماس بامداد روز دوشنبه اعلام کرد که این گروه شبه نظامی پس از حمله «بی‌سابقه» خود به اسرائیل، ادعا کرد که بیش از ۱۰۰ نفر را به گروگان گرفته است. این ادعای حماس در مورد تعداد اسرا هنوز توسط مقامات اسرائیل تایید نشده است.

XS
SM
MD
LG