لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۴۵

ارتش اسرائیل می‌گوید که هنوز کنترل کامل مرزها را در اختیار نگرفته است


حملات اسرائیل به نوار غزه در واکنش به حملات تروریستی حماس به اسرائیل
حملات اسرائیل به نوار غزه در واکنش به حملات تروریستی حماس به اسرائیل

یک سخنگوی نیروهای دفاعی اسرائیل روز یکشنبه به شبکه «سی‌ان‌ان» گفت که اسرائیل هنوز کنترل کامل قلمرو خود در امتداد مرز با غزه را در دست ندارد.

جاناتان کنریکوس گفت: «ما هنوز در حال تعقیب آخرین تروریست‌ها در داخل خاک اسرائیل هستیم. سربازان ما خانه به خانه می‌روند و به دنبال آخرین تروریست‌ها در داخل اسرائیل می‌گردند و در بسیاری از موارد با آنها درگیر شده‌اند.»

کنریکوس گفت که هنوز هم در مرزها روزنه‌هایی وجود دارد، اما این شکاف‌های مرزی «به‌طور موقت وصله و تحت محافظت هستند.»

بنابرهمین گزارش، به گفته این مقام ارتش اسرائیل، ارزیابی ارتش این است که اکثر شبه‌نظامیان باقی مانده در خاک اسرائیل احتمالاً «ابتدا وارد اسرائیل شدند، و سپس به نتوانستند به‌سادگی برگردند و در خاک اسرائیل گیر افتادند و اکنون احتمالاً تصمیم می‌گیرند برای جنگ بیرون بروند و سعی در کشتن غیرنظامیان اسرائیلی دارند یا درگیر شدن با نظامیان اسرائیلی را دارند.»

این سخنگوی ارتش اسرائیل در بخشی از سخنانش گفت که هدف ارتش اسرائیل در حال حاضر این است که «توانایی‌های نظامی» حماس «برای جنگیدن و آسیب رساندن به غیرنظامیان اسرائیلی» را از بین ببرد و همچنین به وضعیتی برسد که «دیگر توانایی اداره نوار غزه را نداشته باشد.»

این مقام ارتش اسرائیل در این گفتگو با اشاره به ادامه عملیات نظامی اسرائیل علیه حماس گفت: «فردا صبح، آنها شاهد تخریب بسیاری از زیرساخت‌های نظامی خود خواهند بود.»

روز شنبه حماس، گروه تحت حمایت جمهوری اسلامی حملات تروریستی را در خاک اسرائیل انجام داد که به کشته و زخمی شدن هزاران نفر انجامید. در واکنش به این اقدام، ارتش اسرائیل حملات هوایی به مکان‌ها و زیرساخت‌های این گروه در نوار غزه را آغاز کرد که به کشته شدن صدها فلسطینی در غزه انجامید.

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل در واکنش به حملات تروریستی روز شنبه، علیه حماس اعلام جنگ کرد. در دو روز گذشته درگیری‌ها در داخل اسرائیل و نوار غزه به طور مستمر ادامه داشته است.

XS
SM
MD
LG