لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۳۴

یک عضو نیروی قدس سپاه در حمله منتسب به اسرائیل در حلب کشته شد


تصویر رسانه‌های حکومتی ایران از سعید آبیار، عضو نیروی قدس سپاه، که در حمله منتسب به اسرائیل در حلب کشته شد.
تصویر رسانه‌های حکومتی ایران از سعید آبیار، عضو نیروی قدس سپاه، که در حمله منتسب به اسرائیل در حلب کشته شد.

رسانه‌های حکومتی ایران می‌گویند سعید آبیار، از اعضای نیروی قدس سپاه قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، یکشنبه شب در حلب سوریه کشته شد.

خبرگزاری دانشجو کشته شدن این «مستشار نظامی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی» در حمله «جنگنده‌های اسرائیل» را تایید کرد.

در ادبیات حکومتی جمهوری اسلامی، اصطلاح «مستشار نظامی» به آن دسته از اعضای نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اطلاق می‌شود که خارج از ایران از جمله در عراق، لبنان، سوریه، و یمن فعالیت نظامی می‌کنند.

جمهوری اسلامی هنوز هیچ واکنشی به کشته‌شدن این عضو نیروی قدس سپاه نشان نداده است.

اسرائیل طی سال‌های گذشته بارها مواضع نیروی قدس سپاه و گروه‌های نیابتی جمهوری اسلامی در سوریه را مورد حملات مرگبار قرار داده اما به ندرت درباره این حملات اظهارنظر کرده است.

به دنبال حمله تروریستی ۱۵ مهر، حملات منتسب به اسرائیل علیه مواضع جمهوری اسلامی و گروه‌های وابسته به آن در کشورهای منطقه شدت و تکرر بیشتری یافته است.

در یکی از مرگبارترین این حملات، روز ١٣ فروردین سال جاری کنسولگری جمهوری اسلامی در دمشق هدف حمله قرار گرفت و بر اثر آن چند عضو عالی‌رتبه سپاه از جمله محمدرضا زاهدی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی (شاخه نیروی قدس سپاه در سوریه و لبنان)، سرتیپ حسین امین الله، رئیس ستاد کل نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی (شاخه نیروی قدس سپاه در سوریه و لبنان)، و سرلشکر حاج رحیمی، «دوست صمیمی و جانشین زاهدی» کشته شدند.

جمهوری اسلامی روز شنبه ۲۵ فروردین در اقدامی بی‌سابقه و در پاسخ به این حمله مرگبار، بیش از ۳۰۰ فروند موشک بالستیک، کروز، و پهپاد انتحاری به سوی اسرائیل شلیک کرد که غالب آنها پیش از ورود به حریم هوایی اسرائیل توسط ائتلافی متشکل از آمریکا، بریتانیا، فرانسه، اردن، و اسرائیل منهدم شدند.

XS
SM
MD
LG