لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۱۶

سرمایه‌دار کُرد عراقی: ارتباطی با موساد ندارم، موشک‌های سپاه ویلای من را تخریب کرد


ویلای متعلق به بازکریم برزنجی, مدیرعامل شرکت نفتی «کار» پس از حمله موشکی سپاه. اربیل، کردستان عراق.
ویلای متعلق به بازکریم برزنجی, مدیرعامل شرکت نفتی «کار» پس از حمله موشکی سپاه. اربیل، کردستان عراق.

حمله موشکی هفته گذشته سپاه پاسداران به اربیل موجب تخریب خانه ویلایی متعلق به یک سرمایه‌دار کُرد عراقی فعال در زمینه تجارت نفت شده است.

این در حالی است که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شنبه گذشته با صدور بیانیه‌ای ضمن قبول مسئولیت حمله به اربیل ادعا کرده بود با «موشک‌های نقطه‌زن» خود یک «مرکز راهبردی صهیونیست‌ها» و موساد را هدف قرار داده است. در آن حمله ۱۲ موشک بالستیک در نزدیکی کنسولگری آمریکا در اربیل فرود آمد.

بازکریم برزنجی، مالک عمارت ویران‌شده و مدیرعامل شرکت نفتی «کار» می‌گوید هیچ ارتباطی با موساد ندارد. وی به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفته اگرچه از تخریب خانه‌اش اندوهگین است، اما از اینکه به خانواده‌اش آسیبی نرسیده شکرگزار است.

به نوشته آسوشیتدپرس، هنگام حملات موشکی سپاه، آقای برزنجی و همسر و دو فرزند خردسالش مشغول بازدید از مزرعه‌ای در بیرون از اربیل بودند.

روسای قوای سه‌گانه عراق، احزاب و شخصیت‌های سیاسی کردستان عراق، و کشورهای عمده منطقه از قبیل عربستان، ترکیه، و مصر حملات موشکی سپاه پاسداران به اربیل را محکوم کرده‌اند.

مقامات ارشد دولت جو بایدن نیز ضمن محکوم کردن شدید این حملات به عنوان نقض حاکمیت عراق و تهدیدی علیه غیرنظامیان، تاکید کردند که به هیچ شهروند یا تاسیسات آمریکایی در این حملات آسیبی وارد نشده و حملات علیه کنسولگری واشنگتن در اربیل صورت نگرفته بود.

مطالب مرتبط

XS
SM
MD
LG