لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۲۹

نیروهای ارتش عراق وارد شهر موصل شدند


نیروهای عراق می گویند از شرق وارد حریم شهر موصل شده اند.
نیروهای عراق می گویند از شرق وارد حریم شهر موصل شده اند.

نیروهای ارتش عراق می گویند برای اولین بار از زمان آغاز عملیات آزادسازی موصل از دست داعش، نیروهای نظامی عراق وارد محدوده اصلی شهر موصل شده اند.

به گزارش رویترز، ژنرال وسام اراجی از مقام های مرکز ضد تروریسم که توسط آمریکاییها آموزش دیده اند، روز دوشنبه ۱۰ آبان تایید کرد که ارتش عراق وارد محدوده شهر موصل شده است.

نیروهای مرکز ضد تروریسم عراق از جبهه شرقی وارد موصل شده اند. صبح دوشنبه نیز رویترز گزارش داده بود که نیروهای عراقی وارد منطقه الكرمه در داخل موصل شده اند.

در دو هفته گذشته شهر موصل از سوی نیروهای ویژه ارتش ، پیشمرگه های کرد و شبه نظامیان شیعه با حمایت هوایی نیروهای ائتلاف به رهبری آمریکا از سه طرف محاصره شده است.

ارتش و نیروهای امنیتی دولت مرکزی عراق به همراه نیروهای کرد عراقی موسوم به پیشمرگه و همچنین شبه نظامیان شیعه مورد حمایت ایران در حال نزدیک شدن به موصل بوده و قصد دارند تا شهر را به طور کامل محاصره کنند تا نیروهای داعش به سمت سوریه فرار نکنند.

در همین رابطه خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داد که شبه نظامیان موسوم به حشد الشعبی جبهه جدیدی در غرب موصل با هدف بستن مسیر تدارکات و انتقال تجهیزات داعش در حدفاصل موصل و رقه در سوریه گشوده‌اند.

در حالیکه بازپس گیری موصل از دست نیروهای داعش را می توان شکست عمده داعش محسوب کرد، نبرد موصل می تواند به یکی از پیچیده ترین نبردها پس از حمله آمریکا به عراق برای براندازی صدام حسین تبدیل شود.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG