لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۲۶

تبادل آتش سنگین ارتش عراق و داعش در شرق موصل


عملیات آزادسازی موصل از دست داعش ۱۹ روز پیش آغاز شد.
عملیات آزادسازی موصل از دست داعش ۱۹ روز پیش آغاز شد.

در نوزدهمین روز از عملیات آزادسازی شهر موصل، روز جمعه تبادل آتش سنگینی میان نیروهای ویژه ارتش عراق و پیکارجویان گروه افراطی داعش در شمال شرق آن شهر در گرفت.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، ستونی از خوروهای زرهی ارتش برای گشودن جبهه جدیدی در شمال شرق، با پشتیبانی هوایی ائتلاف بین‌المللی از بیابان‌های اطراف راهی موصل شدند.

یکی از فرماندهان این عملیات به آسوشیتدپرس گفت که سه پیکارجوی داعش به صورت جداگانه در ابتدا قصد حمله به کاروان را داشتند که همگی کشته شدند؛ از جمله یکی که سوار بر یک دستگاه بولدوزر بود و توسط نیروهای ائتلاف به رهبری آمریکا منهدم شد.

با نزدیک شدن نیروهای ارتش به مناطق تحریر و زهرا تبادل آتش سنگینی در گرفت که دست کم یکی از سربازان عراقی در جریان آن زخمی شد.

ساعاتی پیش از این عملیات در شمال شرق موصل، عملیات دیگری در جبهه شرق انجام شد که داعشی‌ها در آن نیز با پرتاب راکت‌های ضدتانک به مقاومت پرداختند.

عملیات آزادسازی شهر موصل، مرکز استان نینوا و دومین شهر بزرگ عراق که از سال ۲۰۱۴ به اشغال داعش در آمد، از ۲۶ مهر ماه آغاز شد و انتظار می‌رود چند ماه به طول انجامد.

نیروهای ویژه ضدتروریسم ارتش عراق روز سه شنبه موفق شدند با ورود به موصل، ساختمان تلویزیون را به عنوان اولین مرکز دولتی مهم در آن شهر، به تصرف خود در آورند.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG