لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۲۰

عملیات موصل: جستجوی خانه به خانه به دنبال داعشی‌ها؛ هدف بعدی فرودگاه شهر


یک آگهی داعشی که در جنوب موصل بدست آمده: ریش اجباری است
یک آگهی داعشی که در جنوب موصل بدست آمده: ریش اجباری است

نیروهای ویژه عراق روز چهارشنبه پیشروی در شرق موصل را برای پاکسازی محله ها از نیروهای داعش متوقف کردند. همزمان این نیروها توانستند چهار روستای کوچک را در جنوب این شهر بازپس بگیرند.

در شرق موصل نیروهای ویژه خانه به خانه به دنبال نیروهای داعش گشتند و جست و جو را برای کشف مواد منفجره و بمب هایی که اعضای داعش از خود به جا گذاشته اند در جاده ها ادامه دادند.

ژنرال عبدالغنی الاسدی فرمانده نیروهای ضدتروریسم به خبرنگاران گفت که هنگام انجام عملیات جست و جو آتش بس برقرار شد.

او در شهر برطله در حدود ۱۵ کیلومتری خط مقدم عملیات گفت: «نگران حمله داعش به نیروهایمان هستیم و برای امنیت مردم از آنان می خواهیم که درخانه هایشان بمانند.»

این آتش بس موقت یک روز پس از آن است که سربازان عراقی برای اولین بار پس از دو سال پایشان به شهر موصل رسیده است. اسوشیتدپرس می گوید عملیات موصل چندین هفته طول بکشد.

در مرحله بعدی عملیات قرار است سربازان خیابان ها را در جست و جوی بمب ها و تله های کارگذاشته شده توسط داعش، و جست و جوی خانه به خانه ادامه دهند و همزمان تلاش کنند تا در درگیری ها غیرنظامیان در امان بمانند. خبرگزاری اسوشیتدپرس می گوید بیش از یک میلیون غیرنظامی در شهر موصل هستند.

موصل آخرین شهر عمده در کنترل داعش در عراق است و بیرون کردن آنان از موصل ضربه مهلکی به این گروه مستقر در عراق و سوریه وارد می کند.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG