لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۲۰

نیروهای عراقی وارد شهر موصل: ساختمان تلویزیون دولتی آزاد شد


نیروهای عراقی در نزدیکی موصل - ۳۱ اکتبر ۲۰۱۶
نیروهای عراقی در نزدیکی موصل - ۳۱ اکتبر ۲۰۱۶

نیروهای مسلح عراق روز سه شنبه وارد شهر موصل شدند. یک گروه نخبه از نیروهای ویژه عراقی که حمله به شهر موصل را آغاز کرده با مقاوت شدید پیکارجویان گروه «دولت اسلامی» یا داعش مواجه است. بر اساس گزارش‌ها نیروهای عراقی توانسته اند پس از عبور از خط دفاعی داعش در حاشیه موصل، وارد این شهر شوند.

به گزارش رویترز، نیروهای سرویس ضدتروریسم عراق، روز سه شنبه با ورود به ساختمان تلویزیون دولتی اولین ساختمان مهم در موصل را تصرف کردند.

یک سرلشکر عراقی گفت نیروهای نظامی این کشور صبح روز سه شنبه وارد محله گوجلی در موصل شدند و با مبارزه شدید پیکارجویان داعش مواجه شدند. به گفته این سرلشکر عراقی پیکارجویان داعش برای ممانعت از پیشروی نیروهای عراقی در سطح شهر موانع بتنی ایجاد کرده اند.

سربازان عراقی در جریان حمله به موصل از پشتیبانی سنگین هوایی برخوردار هستند که منطقه گوجلی را بمباران کردند. نیروهای جهادی داعش نیز با استفاده از موشک‌های ضدتانک و نارنجک اندازها به حملات ارتش عراق واکنش نشان دادند.

موصل دومین شهر بزرگ عراق است که تحت کنترل داعش است. ورود نیروهای عراقی به موصل پس از گذشته دو هفته از تلاش ائتلافی از ارتش عراق، نیروهای کرد عراقی و شبه نظامیان شیعه مورد حمایت ایران صورت می گیرد که از پشتیبانی هوایی آمریکا برخوردار هستند.

روز دوشنبه نیز نیروهای ضد تروریسم عراق اعلام کردند وارد حریم شهر موصل در شرق آن شده اند.

تلاش برای بیرون راندن پیکارجویان «دولت اسلامی» از موصل بزرگترین عملیات نظامی در داخل عراق از سال ۲۰۰۳ است.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG