لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۰۱

نیاز شدید ساکنان مناطق آزاد شده موصل به مواد غذایی


صدها نفر از ساکنان غیرنظامی برخی مناطق شرق موصل که به تازگی از کنترل پیکارجویان گروه داعش آزاد شده‌اند، روز سه شنبه برای تهیه خوراک مورد نیاز خود به خیابان‌ها آمده و از ارتش تقاضای مواد غذایی کردند.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، ژنرال سلمان العبیدی یکی از فرماندهان ارتش عراق ضمن بیان این مطلب، گفت حدود ۷۰۰ نفر از ساکنان شرق موصل برای این منظور در سه محل جداگانه در مناطق زهرا و قادسیه جمع شدند.

این در حالی است که مواد خوراکی تهیه شده برای این مناطق آزاد شده رو به پایان است و سربازان عراقی مجبور شدند جیره غذایی خود را با مردمی که به دنبال تهیه غذا برای خانواده‌های خود بودند، تقسیم کنند.

عملیات بازپس گیری موصل، دومین شهر بزرگ عراق که از سال ۲۰۱۴ تاکنون در کنترل داعش است، از روز ۲۶ مهر ماه با حمایت ائتلاف بین المللی به رهبری آمریکا آغاز شد و انتظار می رود چند ماه طول بکشد.

همزمان در روز سه شنبه خبرگزاری رویترز گزارش داد که پیکارجویان داعش ۲۱ غیرنظامی ساکن موصل را به اتهام آنچه همکاری با نیروهای عراقی مورد حمایت آمریکا خواندند، اعدام کردند.

به گفته سازمان ملل متحد، از آغاز عملیات آزادسازی موصل حدود ۴۸ هزار نفر از ساکنان این شهر موفق به فرار شده‌اند، اما بسیاری همچنان در شهر هستند که گفته می‌شود داعش مانع فرار آنها شده و قصد دارد از آنها به عنوان سپر انسانی استفاده کند.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG