لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۳۱

حمله خبرگزاری جمهوری اسلامی به بریتنی اسپیرز به دلیل حمایت از اعتراضات مردم ایران


بریتنی اسپیرز و سام اصغری
بریتنی اسپیرز و سام اصغری

خبرگزاری دولتی جمهوری اسلامی «ایرنا»، به دلیل حمایت بریتنی اسپیرز از معترضان ایرانی، به این خواننده مشهور آمریکایی حمله کرد.

چندی پیش همزمان با اوج‌گیری اعتراضات مردمی علیه حکومت ایران در شهرهای مختلف، بریتنی اسپیرز با انتشار پیامی در شبکه اجتماعی توئیتر، حمایت خود و سام اصغری، همسر ایرانی‌تبارش از معترضان را اعلام کرد.

این یکی از توئیت‌های بی‌شمار در حمایت از جنبش اعتراضی ایران بود که بیش از یک ماه است که پس از مرگ مهسا «ژینا» امینی در سراسر ایران ادامه دارد.

بریتنی اسپیرز در پیام خود نوشته بود که «من ‌و همسرم در کنار شما مردم ایران ایستاده‌ایم که برای آزادی می‌جنگند.»


سام اصغری، همسر بریتنی، متولد تهران است. او در حساب کاربری خود در اینستاگرم به‌طور مرتب مطالبی درباره وضعیت کنونی ایران منتشر می‌کند. او در یکی از این ویدئوها از «رژیم تروریستی» ایران انتقاد می‌کند.

خبرگزاری دولتی جمهوری اسلامی پس از انتشار توئیت بریتنی اسپیرز، پیامی را در حساب کاربری خود در این شبکه اجتماعی به اشتراک گذاشت و این خواننده آمریکایی را فردی خواند که دچار مشکلات روحی و روانی است.

تصویری از توییت ایرنا به انگلیسی درباره بریتنی اسپیرز (سه‌شنبه ۲۶ مهر)
تصویری از توییت ایرنا به انگلیسی درباره بریتنی اسپیرز (سه‌شنبه ۲۶ مهر)

ایرنا در این حمله شخصی، با اشاره به این که بریتنی اسپیرز به همین دلیل سال‌ها تحت سرپرستی پدرش بوده است، نتیجه گرفت که این خواننده آمریکایی صلاحیت اظهارنظر درباره وضعیت کنونی ایران را ندارد.

این در حالی است که بریتنی اسپیرز اخیرا پس از یک مبارزه طولانی حقوقی و با تأیید دادگاه موفق به لغو سرپرستی پدرش شد و با سام اصغری ازدواج کرد.

به نظر می‌رسد که این رویکرد جدید در شبکه‌های اجتماعی و حمله به چهره‌هایی مانند بریتنی اسپیرز، تلاشی از سوی رسانه‌های حکومتی ایران برای منحرف کردن اذهان عمومی از اعتراضات خونین هفته‌های اخیر باشد.

خبرگزاری دولتی جمهوری اسلامی پیش از این به همین صورت به شکیرا، ستاره موسیقی پاپ کلمبیایی حمله کرد بود.

این خواننده در حساب کاربری خود در شبکه‌های اجتماعی نوشته بود که قلبش با خانواده مهسا امینی، زنان، دانش‌آموزان، و همه کسانی است که برای آزادی بیان می‌جنگند.


ایرنا ضمن انتقاد از شکیرا، نوشته بود که او به خشونت علیه زنان در آمریکا و عربستان سعودی بی توجه است.

به‌رغم انتقاد رسانه‌های حکومتی از هنرمندان مشهوری مانند بریتنی اسپیرز یا شکیرا، کاربران ایرانی به صورت گسترده‌ای از حمایت آنها از جنبش اعتراضی در این کشور قدردانی کرده‌اند‌.

کیم کارداشیان، مگان مارکل، اپرا وینفری، بلا حدید، جاستین بیبر، اولیویا کُلمن، آنجلینا جولی، و پریانکا چوپرا از جمله ستاره‌هایی هستند که شجاعت و جسارت زنان، جوانان، و معترضان ایرانی را ستوده‌اند.

XS
SM
MD
LG