لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۱۷

بمبگذاری شایعه بود؛ هواپیمای ماهان‌‌ایر به مقصد رسید


هواپیمایی ماهان (آرشیو)
هواپیمایی ماهان (آرشیو)

یک فروند هواپیمای مسافربری ماهان‌ایر که از تهران به سوی گوانگجو در پرواز بود، پس از انتشار گزارش‌هایی مبنی بر احتمال بمبگذاری در آن، راس ساعت مقرر و در ایمنی کامل به مقصد خود در چین رسید.

نیروی هوایی هند پس از دریافت اطلاعاتی درباره بمبگذاری در یک هواپیمای ایرانی در حال گذر از حریم هوایی این کشور، چند جت جنگنده را برای همراهی آن به سرعت به پرواز در آورده بود.

بنا بر اعلام طرف هندی، آنها بعدتر اطلاعاتی از سوی تهران مبنی بر نادیده گرفتن خطر بمبگذاری در این هواپیما دریافت کردند.

ماهان‌ایر نیز با انتشار بیانیه‌ای در این باره گفت خلبان هواپیمای مسافربری ایرباس ۳۴۰ این شرکت که به سوی گوانگجو در پرواز بود، پس از آگاهی یافتن از احتمال بمبگذاری، مقامات در تهران را مطلع کرد. پس از آن، مرکز کنترل عملیات ماهان تهدید بمبگذاری را بررسی و آن را ساختگی دانست و پرواز طبق برنامه به سوی مقصد خود ادامه یافت.

ماهان‌ایر در این بیانیه مدعی شده که احتمالا این خبر به دلیل برهم زدن امنیت و آرامش خاطر ایرانیان در شرایط بین‌المللی و داخلی کنونی پخش شده است.

شهرهای مختلف ایران در دو هفته اخیر صحنه تظاهرات گسترده‌ای در پی کشته‌شدن مهسا امینی، دختر ٢٢ ساله سقزی، پس از بازداشت توسط نیروهای گشت ارشاد جمهوری اسلامی هستند.

دولت جمهوری اسلامی به جای مسئولیت‌پذیری درباره این مساله، اعتراضات ایرانیان خشمگین را «اغتشاشات» می‌خواند. معترضان نیز می‌گویند جمهوری اسلامی در تلاش برای انکار کشتن مهسا، ده‌ها نفر دیگر را کشته است.

XS
SM
MD
LG