لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۲۶

تیم ملی کشتی آزاد آمریکا وارد کرمانشاه شد


تیم ملی کشتی آزاد آمریکا برای حضور در مسابقات جام جهانی کشتی آزاد وارد کرمانشاه شد.

خبرگزاری‌های ایران گزارش دادند که تیم ملی آمریکا روز دوشنبه ۲۵ بهمن با ۱۲ کشتی‌گیر وارد تهران شد و پس از توقفی کوتاه به کرمانشاه رفت.

آنتونی راموس، ناشون گارت، جیسون نیس، لوگان استیبر، فرانک مولینارو، جیمز گرین، جردن باروز، دیوید تایلور، ریچارد پری،کایل اسنایدر، زاک ری و نیک گویازدوفسکی، کشتی گیران آمریکایی حاضر در جام جهانی کشتی آزاد در کرمانشاه هستند.

تیم ملی کشتی آزاد آمریکا
تیم ملی کشتی آزاد آمریکا

سفر کشتی‌گیران آمریکایی در حالی صورت گرفت که دولت ایران ابتدا به دلیل صدور فرمان اجرایی دونالد ترامپ مبنی بر ممنوعیت ورود اتباع هفت کشور از جمله ایران به آمریکا، با این سفر مخالفت کرده بود.

پس از اینکه وزارت امور خارجه ایران اعلام کرد در تقابل با فرمان رئیس جمهوری آمریکا، ویزای اتباع آمریکا از جمله اعضای تیم ملی کشتی این کشور صادر نخواهد شد، رئیس فدراسیون کشتی ایران خواستار بازنگری در این تصمیم شد. سرانجام با تعلیق ممنوعیت ورود اتباع ایران به آمریکا ، دولت ایران نیز اعلام کرد که برای کشتی گیران آمریکایی ویزای سفر به ایران صادر خواهد شد.

اجازه حضور کشتی گیران آمریکایی در جام جهانی کشتی آزاد در ایران، ابراز خوشحالی اعضای خانواده کشتی آمریکا را به دنبال داشت.

برایان اسمیت سرمربی تیم کشتی میسوری در واکنش به مجوز حضور کشتی گیران آمریکایی در ایران گفت حساب ورزشکاران را باید از سیاست جدا دانست.

جیدن کاکس، کشتی گیر تیم میسوری نیز با اشاره به احترامی دو جانبه بین کشتی‌گیران آمریکایی و ایرانی، فضای مسابقات کشتی در ایران را باور نکردنی خواند و از حضور تیم ملی آمریکا در ایران ابراز خوشحالی کرد.

جام جهانی کشتی آزاد، ۲۸ و ۲۹ بهمن در کرمانشاه برگزار خواهد شد.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG