لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۵۰

درخواست کاپیتان تیم ملی فوتبال ایران از روحانی برای حضور زنان در ورزشگاه


در پی دیدار ملی پوشان فوتبال ایران رئیس جمهوری ایران، برخی از منابع خبری از درخواست کاپیتان تیم ملی از حسن روحانی مبنی بر فراهم کرد شرایط حضور بانوان در ورزشگاه ها خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری‌های داخلی ایران، بازیکنان و مربیان تیم ملی فوتبال ایران روز چهارشنبه ۲۴ خرداد، دو روز پس از قطعی شدن صعود به جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه به همراه مسئولان فدراسیون فوتبال با حسن روحانی دیدار کردند.

در این دیدار مسعود شجاعی کاپیتان تیم ملی فوتبال ایران و کارلوس کی روش، سرمربی تیم یک پیراهن امضا شده تیم ملی را به رئیس جمهوری ایران هدیه دادند. مسعود شجاعی نیز به نمایندگی از بازیکنان سخنان کوتاهی داشت.

گفته شده است که مسعود شجاعی در این سخنان از آقای روحانی خواسته تا برای حضور زنان در ورزشگاه ها کمک کند.

کاپیتان تیم ملی ایران همچنین با انتشار ویدئویی که به نظر می‌رسد در محل دیدار با رئیس جمهوری ایران گرفته شده اعلام کرد که از آقای روحانی می خواهد شرایط حضور زنان در ورزشگاهها را فراهم کند.

ممنوعیت ورود زنان به ورزشگاهها طی سالهای اخیر اعتراض های بسیاری را در پی داشته است. دولت آقای روحانی اعلام کرده بود که شرایط حضور تماشاگران زن در ورزشگاهها را فراهم می‌کند اما پس از انتقادات بسیار روحانیون سنتی و اصولگرایان، مشاور امور زنان و خانواده آقای روحانی اعلام کرد که دولت به احترام مراجع از پیگیری موضوع منصرف شده است.

با این حال، وزیر ورزش دولت آقای روحانی در جریان تبلیغات انتخاباتی بار دیگر عنوان کرد که شرایط حضور زنان در ورزشگاهها را فراهم خواهد کرد.

در آخرین رویداد در این ارتباط، سه مسابقه والیبال تیم ملی ایران با حریفان خود در تهران در حالی برگزار شد که تعداد محدودی از زنان کارمند فدراسیون والیبال و اعضای خانواده والیبالیست‌های تیم ملی امکان حضور در جایگاه تماشاگران را یافتند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG