لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۵۹

ابراز نگرانی وزیر خارجه فرانسه از قصد احتمالی ایران برای وقت‌کشی در مذاکرات هسته‌ای


محل مذاکرات وین - آرشیو
محل مذاکرات وین - آرشیو

وزیر امور خارجه فرانسه می‌گوید انتظار می‌رود مذاکرات درباره احیای توافق هسته‌ای ۲۰۱۵ با ایران روز پنجشنبه در وین از سر گرفته شود. به گزارش رویترز، او در عین حال گفت بیم آن دارد که ایران وقت‌کشی کند.

ژان ایو لودریان، وزیر امور خارجه فرانسه این سخنان را در یک کمیته پارلمان فرانسه و درباره هفتمین دور مذاکرات هسته ای بین ایران و قدرت های جهانی گفت.

مذاکرات غیرمستقیم ایران و آمریکا در وین، در شرایطی برگزار می‌شود که دیپلمات‌های کشورهای دیگر به دلیل امتناع تهران از گفت‌وگوهای مستقیم با واشنگتن، نقش واسط را ایفا می‌کنند.

مذاکرات هفته گذشته با ابراز ناراحتی مقامات اروپایی و آمریکایی از خواسته‌های گسترده دولت جدید و تندرو ایران، تحت ریاست جمهوری ابراهیم رئیسی، قطع شد. مقامات ایرانی می‌گویند از خواست‌های خود عقب‌نشینی نمی‌کنند. مقامات آمریکایی هم می‌گویند ایران در دور هفتم مذاکرات جدیت نشان نداد.

این مذاکرات پس از آن انجام می‌شود که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری سابق آمریکا، ایالات متحده را از برجام خارج کرد و تحریم‌های گسترده‌ای را برگرداند و ایران نیز سپس با نقض تعهداتش در برجام برنامه هسته‌ای خود را گسترش داد.

XS
SM
MD
LG