لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۵۹

مقابله به مثل ایران با فرمان ترامپ بسکتبالیست‌های آمریکایی را سرگردان کرد


محدودیت ورود ایرانی‌ها به آمریکا و عمل متقابل ایران در برابر شهروندان آمریکایی، بسکتبالیست‌های آمریکایی حاضر در لیگ برتر ایران را هم به دردسر انداخته است.

وبسایت روزنامه واشنگتن پست، دیروز یکشنبه دهم بهمن، در گزارشی از وضعیت بسکتبالیست‌های آمریکایی شاغل در لیگ ایران با اشاره به صحبت‌های مدیر برنامه‌های جوزف جونز و جِی پی پرینس، دو بازیکن دانشگاه آزاد، وضعیت این دو ورزشکار که در دبی حضور دارند را نامشخص توصیف کرد.

این دو بسکتبالیست آمریکایی که برای تعطیلات لیگ ایران به دبی سفر کرده‌اند، پس از اعلام وزارت امور خارجه ایران مبنی بر صادر نکردن مجوز ورود آمریکائیان به این کشور، در آستانه از دست دادن قراردادشان هستند. جونز و پرینس تنها سه ماه قبل به تیم دانشگاه آزاد پیوسته بودند.

روزنامه شیکاگو تریبیون نیز به نقل از مدیر برنامه‌های این دو بسکتبالیست نوشت که آنها همچنان در دبی در انتظار تحولات روزهای آینده و بازگشت به ایران هستند اما احتمال اینکه ناچار به بازگشت به آمریکا بشوند، بسیار است.

از سوی دیگر، خبرگزاری ایسنا نیز نوشت که کوانتین هاسلی بازیکن آمریکایی شهرداری اراک هم که به دلیل مشکلات مالی ایران را ترک کرده بود اما قرار بود با حل این مشکلات به تیمش بازگردد، اکنون با این مشکل مواجه است.

داکوان کوک ستاره آمریکایی تیم شیمیدر تهران نیز در تعطیلات لیگ از ایران خارج شده و مشخص نیست شرایط بازگشتش چطور خواهد بود.

در پی امضای فرمان اجرایی محدودیت ورود اتباع هفت کشور، کشور از جمله ایران، به آمریکا، وزارت امور خارجه ایران طی بیانیه ای اعلام کرد که «تا زمان برطرف شدن محدودیت‌ها اصل عمل متقابل را اجرا می‌نماید».

اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهوری ایران نیز بر عمل متقابل ایران در برابر آمریکایی هایی که قصد سفر به ایران داشته باشند، تاکید کرد.

بدین ترتیب امکان ورود ورزشکارانی چون بسکتبالیست های آمریکایی شاغل در لیگ ایران و کشتی گیران تیم ملی آمریکا که قرار است برای شرکت در جام جهانی کشتی راهی ایران شوند در ابهام قرار گرفته است.

در همین رابطه، روابط عمومی وزارت امور خارجه ایران اعلام کرد که تصمیم گیری در خصوص چگونگی حضور تیم ملی کشتی آمریکا در مسابقات جام جهانی کشتی، به کمیته ویژه پیش بینی شده که با مشارکت دستگاههای ذیربط در وزارت امور خارجه تشکیل شده، ارجاع شد است.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG