لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۲۰

اختصاصی؛ آمریکا ادعای ایران در مورد زیردریایی «فلوریدا» را «کاملا غلط» دانست


زیردریایی امریکا در خلیج فارس. آرشیو
زیردریایی امریکا در خلیج فارس. آرشیو

سخنگوی ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا در بحرین به صدای آمریکا گفت ادعای ایران در مورد هشدار به یک زیردریایی آمریکا در خلیج فارس «کاملا غلط» است و بیانگر پخش اطلاعات نادرست توسط جمهوری اسلامی است.

تیم هاوکینز به کامبیز توانا، خبرنگار صدای آمریکا گفت: «ادعای ایران کاملا غلط است. هیچ زیردریایی آمریکا اخیرا از تنگه هرمز عبور نکرده است. این ادعا نشانگر [پخش] اطلاعات غلط بیشتر از سوی ایران است که منطقه را بی‌ثبات می‌کند. ناوگان پنجم ایالات متحده در هرجایی که قوانین بین‌المللی اجازه بدهد، به فعالیت‌های خود ادامه می‌دهد.»

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران روز پنجشنبه ادعا کرده بود ایران زیردریایی اتمی «فلوریدا» را هنگام ورود به خلیج فارس وادار کرده به سطح آب بیاید.

ناصر ایرانی در گفت‌وگو با شبکه خبر جمهوری اسلامی گفت این زیردریایی «در سکوت کامل و در زیر آب» بود که زیردریایی «فاتح» آن را رصد و «با انجام مانورهای ایذایی» مجبور کرد به هنگام عبور از تنگه هرمز روی سطح آب بیاید.

نیروی دریایی آمریکا اوایل ماه جاری میلادی اعلام کرده یک زیردریایی موشک‌انداز را که قابلیت حمل ۱۵۴ موشک تاماهاوک دارد به منظور حمایت از ناوگان پنجم دریایی خود راهی خاورمیانه کرده است.

XS
SM
MD
LG