لینکهای قابل دسترسی

چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۱۹

مقام وزارت دفاع ایالات متحده: تهدیدهای ایران به چالشی جهانی تبدیل شده است


فرمانده نیرو‌های ائتلاف در عراق و سوریه و معاون دستیار وزیر دفاع آمریکا سه‌شنبه در یک کنفرانس خبری مجازی درباره آخرین تحولات جنگ با داعش به تهدیدهای حکومت ایران هم اشاره کرده و گفتند که این تهدیدها دیگر مختص خاورمیانه نیستند، بلکه به یک چالش جهانی تبدیل شده‌اند.

دَینا سترول معاون دستیار وزیر دفاع آمریکا در جواب خبرنگاران از جمله خبرنگار بخش فارسی صدای آمریکا در مورد تهدیدهای ایران گفت: «تهدیدهای ایران در منطقه در زمین، دریا و آسمان در حال افزایش هستند. حکومت ایران شبه‌نظامیان را آموزش می‌دهد و آنها را از نظر تسلیحاتی و مالی حمایت می‌کند.»

به گفته معاون دستیار وزارت دفاع آمریکا، همکاری‌های نظامی ایران و روسیه در جنگ اوکراین تهدید های ایران را جهانی کرده و برای مقابله با آن باید یک ائتلاف جهانی هم شکل بگیرد.
دَینا سترول گفت: «تاکتیک‌های ایران در جنگ اوکراین ممکن است هر زمانی علیه هم پیمانان آمریکا خاورمیانه هم مورد استفاده قرار بگیرند، پس آمریکا همکاری‌های نظامی و اطلاعاتی را در منطقه افزایش داده تا برای مقابله با این تهدیدات آماده باشد.»

سرلشکر متیو مک فارلن، فرمانده نیرو‌های ائتلاف در عراق و سوریه هم گفت که نیروهای آمریکا تهدیدات ایران در سوریه و عراق را از نزدیک زیر نظر دارند و برای رسیدگی به این تهدیدات و محافظت از نیروهای آمریکا آماده هستند.

این دو مقام وزارت دفاع آمریکا گفتند که ایالات متحده به حضور نیروهایش در عراق و سوریه برای اطمینان از شکست همیشگی داعش ادامه می‌دهند.

به گفته آنها ماموریت نیروهای آمریکا به عنوان بخشی از نیروهای ائتلاف، آموزش، مشاوره و توانمند سازی نیروهای عراق، پیشمرگ اقلیم کردستان عراق و نیروهای دموکراتیک سوریه در شمال شرق سوریه برای تامین امنیت منطقه و اطمینان از شکست همیشگی داعش است.

XS
SM
MD
LG