لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۰۱

ایران از یک «پایگاه سری پهپادی» ارتش رونمایی کرد


تصویری از «پایگاه سری پهپادی» ارتش که بنا به گزارش رسانه‌های ایرانی روز شنبه ۷ خرداد ۱۴۰۱ از آن رونمایی شد.
تصویری از «پایگاه سری پهپادی» ارتش که بنا به گزارش رسانه‌های ایرانی روز شنبه ۷ خرداد ۱۴۰۱ از آن رونمایی شد.

همزمان با افزایش تنش‌ها در خلیج فارس، رسانه‌های ایران روز شنبه گزارش‌هایی را درباره یک «پایگاه سری پهپادی» ارتش در منطقه‌ای نامشخص در قلب رشته‌کوه‌های زاگرس منتشر کردند.

به ادعای رسانه‌های دولتی جمهوری اسلامی، بیش از یکصد فروند پهپاد گوناگون «بومی و ایرانی» مجهز به انواع مهمات و بمب‌ها در «پایگاه پهپادی راهبردی ٣١٣ ارتش ایران» استقرار یافته‌اند.

عبدالرحیم موسوی، فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی، در این ارتباط مدعی شده است که پهپادهای ایرانی «قدرتمندترین پهپادها در منطقه» هستند.

خبرگزاری فارس از این پایگاه به عنوان «یکی از پایگاه‌های به کلی سری ارتش» نام برده است.

خبرنگار تلویزیون دولتی ایران نیز گفت که به صورت چشم‌بسته و پس از ۴۵ دقیقه پرواز با هلی‌کوپتر از کرمانشاه به محل مخفی این پایگاه برده شده و تنها پس از رسیدن به آن جا اجازه یافته چشم‌بندش را بردارد.

خبرهای مربوط به این پایگاه سری پهپادی تنها یک روز پس از توقیف دو نفت‌کش یونانی توسط نیروی دریایی سپاه در آب‌های خلیج فارس می‌آیند.

به نظر می‌رسد این اقدام ایران به تلافی توقیف نفتکش روسی لارا (با نام قبلی پگاس) حامل ۷۰۰ هزار بشکه نفت ایران در ۲۶ فروردین امسال در آب‌های یونان انجام شده باشد. طی روزهای گذشته محموله نفتکش لارا بنا بر درخواست وزارت دادگستری آمریکا، به یک نفتکش آمریکایی تحویل داده شد.

XS
SM
MD
LG