لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۵۳

سانحه در تاسیسات نظامی پارچین؛ یک نفر کشته و یک نفر دیگر مجروح شد


عکس هوایی از تاسیسات پارچین
عکس هوایی از تاسیسات پارچین

وزارت دفاع ایران می‌گوید که در سانحه‌ عصر روز چهارشنبه در یکی از واحدهای تحقیقاتی تابعه این وزارت‌خانه در پارچین، یک نفر کشته شده و یک نفر دیگر نیز زخمی شده‌است.

بنا به گزارش روابط عمومی وزارت دفاع فردی به نام احسان قدبیگی در این سانحه جان خود را از دست داده است و یکی از همکاران او هم در این حادثه زخمی شده است.

منطقه نظامی پارچین از مکان‌های مرتبط با توسعه برنامه موشکی جمهوری اسلامی است که بارها محل مناقشه ایران با آژانس و بازرسان غربی بوده است؛ چرا که همواره گمانه‌زنی‌هایی درباره احتمال ساخت و آزمایش چاشنی‌های انفجاری مرتبط با سلاح‌های هسته‌ای در این پایگاه نظامی مطرح شده است.

در بیانیه روابط عمومی وزارت دفاع ایران بدون اشاره به زمان دقیق و علت حادثه، تنها عنوان شده است که تحقیقات برای چگونگی علت این سانحه در دست بررسی است.

این درحالی است که در هفته‌های اخیر شدت حملات علیه اهداف و افراد مرتبط با فعالیت‌های هسته‌ای و اقدامات بی‌ثبات کننده جمهوری اسلامی به شدت افزایش یافته است.

یک شنبه اول خرداد رسانه‌های ایران از وقوع یک «ترور» در خیابان مجاهدین اسلام، در مرکز شهر تهران، خبر دادند و به نقل از منابع امنیتی و نظامی، با ذکر چند نام متفاوت از مقتول به عنوان یک «مدافع حرم» یاد کردند.

این درحالی است که به نوشته روزنامه نیویورک تایمز مقام‌های اسرائیلی به آمریکا اطلاع داده‌اند که آنها حسن صیاد خدایی، فرمانده ارشد سپاه پاسداران، را کشته ا‌ند. هدف از این اقدام هشدار به مقامات جمهوری اسلامی برای توقف عملیات یک گروه مخفی در نیروی قدس سپاه موسوم به واحد ۸۴۰ بوده است.

XS
SM
MD
LG