لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۴۲

ابراز تاسف رسمی ایران از حمله به سفارت عربستان؛ "با عوامل حمله به سفارت برخورد می‌کنیم"


نماینده ایران در سازمان ملل متحد با ارسال نامه‌ای به دبیر کل این سازمان از حمله به سفارت عربستان در تهران اظهار تاسف کرد و اطمینان خاطر داد که ایران از بروز حوادث مشابه جلوگیری خواهد کرد.

غلامعلی خوشرو، سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد در نامه خود خطاب به بان کی مون دبیرکل این سازمان متعهد شده که ایران از هیچ اقدامی برای بازداشت "کلیه عاملان بروز حادثه" و پیگرد قضایی موضوع کوتاهی نخواهد کرد.

آقای خوشرو ضمن اشاره به دستور حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران برای پیگیری حمله به سفارت عربستان و محاکمه عاملان آن، تاکید کرده است: "جمهوری اسلامی ایران اقدامات لازم را جهت جلوگیری از بروز حوادث مشابه به عمل خواهد آورد".

در این نامه که نماینده ایران خواستار ثبت آن به عنوان سند مجمع عمومی سازمان ملل متحد شده، بر تعهد جمهوری اسلامی ایران نسبت به حقوق بین‌الملل و اسناد بین‌المللی تاکید شده است.

عربستان پیش از این اعلام کرده بود که به دلیل حمله به سفارتش در تهران و کنسولگری این کشور در مشهد، از ایران به شورای امنیت سازمان ملل شکایت کرده است.

در پی این حملات، عربستان، بحرین و سودان رابطه دیپلماتیک با ایران را قطع کردند و امارات متحده عربی نیز اعلام کرده که سطح روابط خود با تهران را کاهش می‌دهد.

XS
SM
MD
LG