لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۵:۳۵

پایان عملیات آواربرداری ساختمان «پلاسکو»؛ کشف ۱۹ پیکر از زیر آوار


کشف آخرین پیکر از آتش‌نشان‌های کشته شده در پلاسکو
کشف آخرین پیکر از آتش‌نشان‌های کشته شده در پلاسکو

هشت روز پس از آتش گرفتن و فروریختن ساختمان پلاسکوی تهران، عملیات آواربرداری به پایان رسید و مجموعا پیکر ۱۹ قربانی این حادثه کشف و به پزشکی قانونی تحویل داده شد.

در ساعت ۱۷ روز جمعه ۸ بهمن به وقت ایران، عملیات آواربردای و جستجوی پیکرهای زیر آوار به پایان رسید و بنا به اعلام مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران از مجموع ۱۹ پیکر تحویل شده (۴ غیر آتش نشان و ۱۵ آتش نشان) تاکنون هویت ۹ پیکر شناسایی شده است.

به گفته این مقام قضایی ایران، تعدادی از این پیکرها قابل تشخیص نیست و شناسایی فقط باید از طریق دی‌ان‌ای (DNA) صورت بگیرد.

از سوی دیگر محمد شهریاری، سرپرست دادسرای امور جنایی به خبرگزاری میزان گفت که تعداد قطعی آتش نشان‌های کشته شده در حادثه پلاسکو ۱۶ نفر است و «اگر قطعاتی از اجساد بار دیگر پیدا شود به این معنی نیست که تعداد شهدا افزایش یابد.»

اورژانس تهران نیز آخرین آمار مصدومان حادثه پلاسکو را ۲۳۵ نفر اعلام کرده که از این میان ۱۸۰ نفر در محل حادثه درمان و ۵۵ نفر به بیمارستان منتقل شده‌اند. دو آتش‌نشان نیز در بین مصدومان بستری شده در بیمارستان حضور دارند.

سیدجلال ملکی سخنگوی آتش‌نشانی تهران در گفت‌وگو با ایسنا پیش‌بینی کرده که با اتمام عملیات آواربرداری، خیابان جمهوری از روز شنبه بازگشایی شود.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG