لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۲۴

مراحل پایانی آواربرداری از پلاسکو؛ یک آتش نشان و چند جسد دیگر هنوز زیر آوارند


گروههای امدادی که آواربرداری از ساختمان پلاسکو را بر عهده دارند، در هشتمین روز از حادثه فروریزی این ساختمان موفق به بیرون آوردن جنازه های چهار آتش نشان دیگر شدند.

خبرگزاری های داخلی ایران به نقل از جلال ملکی، سخنگوی آتش نشانی تهران، عصر پنجشنبه هفتم بهمن گزارش دادند که تا این هنگام پیکر ۱۴ تن از آتش نشان از زیر آوار خارج شده که با احتساب آتش‌نشانی که در بیمارستان فوت شد، تعداد کشته‌های آتش نشانی در این حادثه تا این ساعت نفر است.

به گفته ملکی، طبق پیش بینی‌ها و اطلاعات، پیکر یکی دیگر از آتش نشانان هنوز در زیر آوار است گفت: تلاش‌ها برای شناسایی محل و یافتن پیکر این آتش نشان همچنان ادامه دارد.

او درباره وضعیت افراد عادی و غیرآتش‌نشان که در زیر آوار مانده‌اند، گفت که پیکر ۴ تن از این افراد از زیر آوار خارج شده و پیش بینی‌ها حاکی از این بود که حداکثر ۱۰ تن از افراد غیرآتش‌نشان در زیر آوار حضور داشتند که تلاش‌ها برای یافتن این افراد ادامه دارد.

مقامات آتش‌نشانی اعلام کردند که ۹۰ درصد آواربرداری از پلاسکو انجام شده است و عملیات همچنان ادامه دارد.

صبح روز پنجشنبه، ۳۰ دیماه، آتش سوزی در ساختمان پلاسکو در قلب تجاری تهران منجر به چند انفجار، ذوب شدن سازه فلزی و فروریختن این ساختمان شد.

در جریان این حادثه حدود ۲۵ نفر از جمله نیروهای آتش نشان و افراد دیگر که در ساختمان باقی مانده بودند، زیر آوار ماندند. یک آتش نشان نیز در این حادثه زخمی شد و در بیمارستان جان سپرد.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG