لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۲۴

واکنش رهبر ایران به توئیت دونالد ترامپ: چرا باید از اوباما متشکر باشیم؟


آیت الله خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی در واکنش به سخنان دونالد ترامپ و دیگر مقامات آمریکا درباره جمهوری اسلامی، راهپیمایی ۲۲ بهمن را پاسخی به آمریکا دانست.

رهبر جمهوری اسلامی روز سه‌شنبه ۱۹ بهمن در دیدار با افسران نیروی هوایی ارتش، در واکنش به به سخنان دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا که پس از آزمایش موشکی ایران صورت گرفت، گفت که ایرانی‌ها از تهدید نمی‌ترسند و با حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن پاسخ تهدیدات آمریکا را می‌دهند.

در پی آزمایش موشکی اخیر ایران دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در توئیتر خود نوشت: «ایران به دلیل شلیک موشک بالستیک رسما تحت نظر قرار گرفته است. باید ممنون آمریکا باشد که چنین توافق بدی را امضا کرده است.»

او در توئیت دیگری نوشت: «آنها متوجه و قدردان نیستند که پرزیدنت اوباما تا چه اندازه با آنان مهربان بوده. من نیستم.»

در واکنش به این سخنان آیت الله خامنه‌ای گفت: «چرا باید از دولت قبلی آمریکا تشکر کنیم؟ به هیچ وجه از آن دولت متشکر نیستیم زیرا با نیت فلج کردن ملت ایران و نظام اسلامی تحریم‌های سنگین را وضع کرد و البته به این هدف نرسید.»

رهبر جمهوری اسلامی در ادامه درباره رئیس جمهوری آمریکا گفت: «البته ما از این آقای تازه‌آمده متشکریم چرا که زحمت ما را کم کرده چهره واقعی آمریکا را نشان داد.»

این درحالیست که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا منتقد توافق هسته‌ای ایران با قدرتهای جهانی است و آن را موجب گستاخانه شدن رفتار ایران در منطقه می‌داند.

آزمایش موشکی اخیر ایران موجب شد که مقامات دولت آمریکا از جمله وزیر دفاع و رئیس جمهوری، به ایران هشدار بدهند.

دولت آمریکا در این رابطه اسامی ۲۵ شخص حقیقی و حقوقی را به فهرست تحریم‌های موشکی ایران اضافه کرد.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG