لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۴۷

مایک پنس: بهتر است ایران دنبال محک‌زدن اراده رئیس‌ جمهوری جدید آمریکا نباشد


به دنبال آزمایش موشکی جدید ایران اعمال تحریم های جدید علیه جمهوری اسلامی از سوی دولت ایالات متحده، مایک پنس، معاون ریاست جمهوری آمریکا در مصاحبه ای با ای‌بی‌سی نیوز، به ایران هشداری جدی داد.

شبکه ای‌بی‌سی نیوز، روز یکشنبه ۱۷ بهمن، بخش هایی از مصاحبه مایک پنس، معاون پرزیدنت ترامپ، را منتشر کرد. آقای پنس حین هشدار جدی به ایران گفت «بهتر است ایران عزم رئیس‌ جمهوری جدید آمریکا را تست نکند.»

او افزود ایران باید در رفتارهای تهدید آمیز و خصمانه خود تجدیدنظر کند.

در پاسخ به این سؤال که چه اقداماتی از سوی ایران می تواند عزم رئیس جمهوری آمریکا را به چالش بکشد، مایک پنس به آزمایش موشک های بالیستیک و همچنین حمایت نظامی ایران از شورشیان حوثی یمن اشاره کرد.

مایک پنس گفت در صورت بروز اقدامات تحریک‌آمیز بیشتر از سوی ایران، همانطور که رئیس جمهوری گفته «تمام گزینه ها روز میز است»، از جمله اقدام نظامی.

دولت آمریکا به دنبال آزمایش موشک بالیستیک از سوی تهران، روز جمعه ۱۵ بهمن، سیزده شخص حقیقی و دوازده شخص حقوقی وابسته به حکومت ایران را تحت تحریم های اقتصادی جدیدی قرار دارد.

پرزیدنت ترامپ نیز روز جمعه در توئیتر خود به اقدامات اخیر ایران واکنش نشان داد و گفت «ایران با آتش بازی می کند. آنها قدر مهربانی پرزیدنت اوباما را ندانستند، ولی من اینطور نخواهم بود.»

مایک پنس همچنین درباره دیدگاه کابینه جدید نسبت به توافق هسته ای ایران گفت که او، رئیس جمهوری آمریکا و دولت فکر می‌کنند که توافق هسته‌ای وحشتناک است و در حال ارزیابی آن هستند که چه باید کرد.

معاون رئیس جمهوری آمریکا ادامه داد رئیس جمهوری در روزهای آینده تصمیم خود را خواهد گرفت و به همه مشاوران خود گوش خواهد داد، چه رکس تیلرسون باشد چه ژنرال متیس.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG