لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۰۴

محاکمه سه تن از کارکنان مدرسه ای در تهران به اتهام آزار جنسی دانش‌ آموزان


متهمان در جلسه دادگاه غیرعلنی برگزار شده، منکر اتهاماتشان شدند - عکس تزئینی است
متهمان در جلسه دادگاه غیرعلنی برگزار شده، منکر اتهاماتشان شدند - عکس تزئینی است

مدیر و دو آشپز یک مدرسه غیرانتفاعی در تهران به اتهام تجاوز و آزار جنسی چند دانش آموز کلاس اولی محاکمه شدند.

رسانه‌های ایران روز پنجشنبه خبر دادند جلسه محاکمه سه تن از کارکنان یک دبستان غیرانتفاعی تهران در دادگاه کیفری استان برگزار شده است. آنها متهم هستند که پسربچه‌ها را به زیرزمین مدرسه می‌برده و مورد آزار و اذیت جنسی قرار می‌دادند.

به نوشته روزنامه دولتی ایران، متهمان در جلسه دادگاه، که غیرعلنی برگزار شده است، منکر اتهاماتشان شدند.

در سال‌های اخیر چندین مورد از آزار و اذیت جنسی در مدارس ایران برملا شده است، اما مسئولان تلاش بسیاری می‌کنند تا از درز جزئیات و پوشش رسانه‌ای این موارد جلوگیری کنند.

در خرداد ۱۳۹۳ و پس از برملا شدن تجاوز یک ناظم مدرسه پسرانه در غرب تهران، معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش ‌و پرورش از رسانه‌ای شدن موضوع ابراز نارضایتی کرد و گفت: " ما ایرانی‌ هستیم و دوست نداریم وقتی یکی، دو اتفاق این چنینی در تهران می‌افتد، در رسانه‌های خارجی پخش شود."

در اردیبهشت ماه امسال نیز روزنامه محلی "مردم نو" فاش کرد که ندا، دختر ۹ ساله ساکن روستای قره‌محمد از توابع خدابنده زنجان، توسط معلم مدرسه مدت‌ها مورد آزار جنسی قرار گرفته است.

اما دادگاه با استناد به این که "دخول" صورت نگرفته، معلم مدرسه را آزاد کرد و استاندار زنجان هم روزنامه منتشر کننده خبر را سرزنش کرد.

پس از آن بود که کاربران ایرانی همسو با یک موج جهانی، تجربه مورد آزار جنسی قرار گرفتن خود را با هشتگ WhenIwas منتشر کردند که می‌تواند نشانه‌ای از رواج گسترده آزار جنسی کودکان در ایران باشد.

XS
SM
MD
LG