لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۴۲

ورامین در شوک قتل "ستایش"، دختر شش ساله افغان


ورامین، شهری در جنوب شرق تهران در شوک قتل ستایش قریشی، دختر شش ساله افغان به سر می‌برد.

یک روز پس از این که والدین ستایش، موضوع گم شدن دختر خود را به کلانتری اعلام کردند، ماموران کلانتری روز دوشنبه ۲۳ فروردین از آنها خواستند که برای شناسایی جنازه به پزشکی قانونی بروند.

این موضوع را دایی ستایش در حالی به خبرنگار فارس گفته است که به نوشته این خبرگزاری، خیرآباد ورامین، محل سکونت خانواده قریشی در بهت قتل این دختر فرو رفته است.

برخی رسانه های ایرانی از جمله انصاف نیوز نوشته اند که روز یکشنبه ۲۱ فروردین پسر ۱۷ ساله در ورامین، دختر همسایه افغانستانی‌شان را به خانه می‌برد و پس از تجاوز به او با ضربات چاقو وی را به قتل رسانده و در وان حمام بر رویش اسید می ریزد. اما چون جسد به‌طور کامل از بین نرفت، از دوستش یاری می‌طلبد. دوست وی ماجرا را با پدر خود در میان گذاشته و مسئله به اطلاع پلیس می‌رسد. پلیس هم هنگام مراجعه به خانه، هم باقیمانده جسد را پیدا می‌کند و هم قاتل را دستگیر.

حال پدر ستایش خواستار اجرای حکم قصاص درباره قاتل است.

شوهر خاله ستایش به صدای آمریکا گفت که قاتل روی جنازه ستایش اسید پاشیده بود به طوری که شناسایی او به آسانی ممکن نبود. به گفته او، تا هنگامی که جنازه را برای تشییع به محل سکونت آنها بردند، مادر ستایش و اهالی محل از قتل ستایش بی اطلاع بودند و این موضوع به آنها شوک بزرگی وارد کرد؛ شوکی که این عضو خانواده ستایش، آن را "خیلی وحشتناک" توصیف کرد.

قتل دختر شش ساله افغان، ورامین را در بهت فرو برد
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:01:41 0:00

به گفته خبرگزاری فارس ستایش شش ساله، فرزند چهارم شیرآقا قریشی، یک کارگر مقنی در اطراف ورامین بود.

به گفته شوهر خاله ستایش، قاتل از همسایگان آنهاست و خانواده او پس از گم شدن ستایش، به خانواده این دختر شش ساله سر میزدند اما پس از روشن شدن موضوع قتل، دیگر کسی آنها ندیده است.

او مقتول را دختری شاد، دوست داشتنی و باهوش توصیف کرد و گفت مادرش به خاطر ناراحتی‌های روحی هر روز به مداوای پزشک نیاز پیدا می‌کند.

خبرگزاری فارس نوشته است که امام جمعه خیرآباد، فرماندار ورامین، رئیس کلانتری و رئیس اطلاعات ورامین در مراسم ختم ترحیم ستایش حضور داشتند و با خانواده او ابراز همدردی کردند‌.

XS
SM
MD
LG