لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۱۵

روزنامه فرهیختگان: افشای تجاوز گروهی در قزوین پس از یک ماه


باراجین در شمال قزوین
باراجین در شمال قزوین

روزنامه فرهیختگان از وقوع یک تجاوز گروهی در نزدیکی شهر قزوین خبر داده که پس از یک ماه تلاش مقامات محلی برای رسانه‌ای نشدن آن، برملا شده است.

کیومرث ایمن، معاون سیاسی امنیتی فرماندار قزوین در گفت‌وگو با فرهیختگان تایید کرده که پرونده‌ای برای این موضوع در دادستانی تشکیل شده است.

بنا بر این گزارش، در حدود یک ماه پیش ١٠ نفر که سه تن از آنها مسلح بوده به منطقه‌ای تفریحی در باراجین، شمال قزوین رفته و با حمله به گروهی از جوانان، پسران را به درخت بسته و به دختران تجاوز کرده‌اند.

به نوشته روزنامه فرهیختگان متهمان این پرونده نیز دستگیر شده‌اند اما مقامات قضایی و انتظامی از اظهارنظر درباره آن خودداری می‌کنند و خبر به رسانه‌های محلی استان قزوین نیز راه پیدا نکرده است. تنها معاون سیاسی امنیتی فرماندار قزوین حاضر به تایید این حادثه شده و "یکی از مسئولان دفتر دادستانی" قزوین نیز با تایید دستگیری متهمان گفته که احتمالا حکم همه آنها اعدام است.

باراجین یکی از مناطق گردشگری معروف قزوین است که دانشگاه آزاد قزوین نیز در آنجا قرار گرفته و بسیاری از دانشجویان دختر و پسر این دانشگاه برای گردش‌های گروهی به آن منطقه می‌روند.

تجاوز گروهی به جمعی از زنان و مردان پیش از این در خمینی‌شهر اصفهان هم رخ داده بود.

در خرداد ماه ١٣٩٠، چهارده مرد به یک مهمانی در خمینی‌شهر حمله کرده و با بستن دست و پای مردان حاضر در مهمانی، به زنان تجاوز کردند. در نخستین اظهارنظرهای مقامات محلی پس از این حادثه، مقامات محلی زنان مورد تجاوز قرار گرفته را مورد سرزنش قرار دادند و گفتند که اگر حجاب مناسب را رعایت می‌کردند باعث تحریک و حمله مهاجمان نمی‌شدند.

در نهایت با دستگیری متجاوزان، پرونده آنها مورد رسیدگی قضایی قرار گرفت و چهار تن از آنان در مهر ماه همان سال به دار آویخته شدند.

XS
SM
MD
LG