لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۵۱

محمد مایلی کهن، با رضایت دایی از زندان آزاد شد


محمد مایلی کهن، سرمربی پیشین تیم ملی ایران، با رضایت کتبی علی دایی از زندان آزاد شد.

خبرگزاری‌های ایران گزارش دادند که محمد مایلی کهن، که با شکایت علی دایی محکوم به زندان شده بود، پس از سپری کردن ۴ روز در زندان اوین، با رضایت دایی، روز شنبه از زندان آزاد شد.

به دنبال شکایت علی دایی از محمد مایلی کهن به دلیل مصاحبه‌های مایلی کهن علیه او، دادگاه مایلی کهن را به ۴ ماه حبس تعزیزی محکوم کرد. مایلی کهن روز سه‌شنبه 20 آبان برای سپری کردن محکومیت خود به زندان اوین منتقل شد. یک روز بعد علی دایی با انتشار نامه‌ای سرگشاده، اعلام کرد که از حق خود در قبال مایلی کهن گذشته است.

علی دایی در نامه خود نوشت: «در روزهایی که بدترین نسبت‌ها را به من و خانواده‌ام می‌دادند و همه سکوت کرده بودند چه می‌شد کرد جز اینکه دست به دامان قانون شوم؟»

در ادامه نامه خود آورده بود: «طی روزهای اخیر بزرگان بسیاری با من تماس گرفتند و البته همه دوستان به تنها سئوال من پاسخ قانع کننده ندادند. پرسیدم به خانواده شما توهین شود چه می‌کنید و هیچکدام نتواستند خودشان را جای من قرار دهند.»

در پی به زندان رفتن مایلی کهن با شکایت علی دایی، برخی از رسانه‌ها و پیشکسوتان ورزش از دایی انتقاد کردند.

وزیر ورزش: از کسی شکایتی ندارم

از سوی دیگر وبسایت خبری خبرآنلاین در گزارشی از نشست وزیر ورزش با پیشکسوتان باشگاه پرسپولیس در واکنش به خواست حاضران برای گذشت وزیر وزرش از شکایت از علی دایی گفت که از کسی شکایتی ندارد.

وزارت ورزش و جوانان به دنبال اظهار نظر علی دایی علیه وزیر ورزش، از دایی شکایت کرد. علی دایی در پی عزل از سمت مربیگری تیم پرسپولیس تهران، به رسانه‌ها گفته بود که وزیر ورزش خواستار عزل او شده است.

وزارت ورزش با رد ادعای دایی، از او شکایت کرده بود.

گذشت وزیر ورزش از شکایت خود از دایی در حالیست که پیش از آن، وکیل دایی به خبرگزاری ایرنا گفته بود که شاهدان در دادگاه گفته‌های علی دایی را تایید کردند.

عسگری پیش‌بین گفته بود: «شهودی را به دادگاه بردیم و آنان علیه وزارتخانه و اینکه به صراحت به رحیمی(مدیر عامل وقت پرسپولیس) گفته شده باید دایی را برکنار کنید تا به شما کمک مالی شود، شهادت دادند و به قرآن قسم خوردند.»

پیشتر، مدیر روابط عمومی وزارت ورزش و جوانان، تلویحا گذشت وزارت ورزش از شکایت خود از دایی را در گرو حل و فصل پرونده دایی-مایلی کهن دانسته بود.

XS
SM
MD
LG