لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۱۵

علی دایی با شکایت وزیر ورزش به دادگاه رفت


علی دایی سرمربی پیشین پرسپولیس تهران، در پی شکایت وزیر ورزش ایران، در دادسرا حاضر شد.

مدیر کل امور حقوقی وزارت ورزش و جوانان، روز یکشنبه از شکایت وزیر ورزش از علی دایی و علیرضا رحیمی، سرمربی و مدیرعامل پیشین تیم فوتبال پرسپولیس تهران، به دلیل آنچه «بیان مطالب خلاف واقع» نامید، خبر داد.

فاطمه محرابی گفت: «وقتی آقای دایی می‌گوید وزیر ورزش و جوانان او را برکنار کرده، امری کاملا خلاف واقع است. بیان کردن چنین مطلبی یک اقدام غیر اخلاقی است و آقای دایی باید نسبت به مطالب گفته شده پاسخگو باشد. مطالبی هم که از سوی آقای رحیمی در برنامه ۹۰ گفته شد، غیرواقعی بود و به همین خاطر دفتر حقوقی وزارت ورزش و جوانان و آقای گودرزی از او شکایت کرد.»

هیات مدیره باشگاه پرسپولیس، اواخر شهریورماه گذشته، علی دایی را از سرمربیگری این تیم برکنار کرد. علیرضا رحیمی، مدیر عامل باشگاه نیز به دلیل نپذیرفتن حکم برکناری دایی، برکنار شد. دایی و رحیمی در گفت و گو با رسانه‌ها، برکناری خود را به دستور محمود گودرزی، وزیر ورزش دانستند اما امیر خادم، نماینده وزیر ورزش در امور باشگاه پرسپولیس و استقلال اعلام کرد که وزیر هیچ نقشی در برکناری این دو نفر نداشته است. هیات مدیره باشگاههای پرسپولیس و استقلال از سوی وزارت ورزش تعیین می‌شود.

علی دایی به دنبال شکایت وزارت ورزش، روز یکشنبه در دادسرای فرهنگ و رسانه حاضر شد. دایی پس از برکناری از مربیگری پرسپولیس گفته بود که یک روز به دستور احمدی‌نژاد از تیم ملی برکنار شده و امروز هم به دستور وزیر ورزش از پرسپولیس. اشاره او به برکناری‌اش از سرمربیگری تیم ملی فوتبال ایران پس از باخت به عربستان در تهران بود.

XS
SM
MD
LG