لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۴۷

علی دایی و مدیرعامل پرسپولیس از کار برکنار شدند


علی دایی و علی رضا رحیمی، سرمربی و مدیرعامل برکنار شده پرسپولیس
علی دایی و علی رضا رحیمی، سرمربی و مدیرعامل برکنار شده پرسپولیس

هیات مدیره باشگاه پرسپولیس، علی دایی و مدیر عامل این باشگاه را برکنار کرد.

هیات مدیره باشگاه پرسپولیس تهران، روز چهارشنبه علی دایی، سرمربی این تیم را از کار برکنار کرد و حمید درخشان را به عنوان سرمربی موقت برگزید. همچنین حمید رضا سیاسی اعلام کرد که علیرضا رحیمی، مدیر عامل باشگاه به دلیل اینکه حکم برکناری دایی را که تصمیم هیات مدیره بوده نپذیرفته، از سمت خود برکنار شده است.

پرسپولیس با مربی‌گری علی دایی، پس از گذشت ۷ هفته، با ۳ شکست دو پیروزی و دو مساوی با ۸ امتیاز در رده نهم جدول قرار گرفته است. نتایج تیم پرسپولیس در فصل جدید لیگ برتر ایران، طی هفته‌های گذشته انتقادات بسیاری را نسبت به کادر مربی‌گری این تیم برانگیخت.

اخبار مربوط به انتخاب حمید درخشان به جای علی دایی به عنوان سرمربی پرسپولیس، پیش از اینکه رسما از سوی باشگاه اعلام شود، روز چهارشنبه در رسانه‌های منتشر شد. این موضوع حاشیه‌های بسیاری را برای این جابجایی بوجود آورد. در حالیکه حمید درخشان خود را سرمربی جدید این تیم معرفی کرده بود، علی دایی برای حضور بر سر تمرین بازیکنان در ورزشگاه درفشی‌فر حاضر شد.

از سوی دیگر حمید رضا سیاسی، رئیس هیات مدیره باشگاه پرسپولیس، بهروز منتقمی را به عنوان مدیر عامل جدید معرفی کرد. گزارش‌های خبرگزاری‌های و تلویزیون دولتی ایران حاکی از آن است که دو مربی همزمان برای حضور بر سر تمرین تیم حاضر بوده‌اند و این موضوع موجب بروز تنش بین هواداران حاضر در ورزشگاه شد.

هیات مدیره باشگاه پرسپولیس اعلام کرده است که تنها علی دایی را برکنار کرده است و سایر اعضای کادر فنی میتوانند به کار خود ادامه دهند اما به نظر می‌رسد با مخالفت جدی تعدادی از اعضای کادر فنی با جدایی علی دایی از تیم، این کادر هم دچار تغییرات اساسی شود.

برکناری علی دایی از سرمربی‌گری پرسپولیس در حالیست که هنوز حکم برکناری او و علی رضا رحیمی مدیرعامل، ابلاغ نشده و انتصاب مدیر عامل جدید نیز مراحل قانونی را طی نکرده است. به همین دلیل علی دایی چهارشنبه شب پیش از خروج از ورزشگاه اعلام کرد که هنوز سرمربی این تیم است و در صورتی که حکم اخراج او به دستش نرسد، به عنوان سرمربی تیم روز پنج‌شنبه تیم را تمرین خواهد داد و روز جمعه در بازی پرسپولیس با نفت مسجد سلیمان روی نیمکت خواهد نشست. با این وجود گزارش‌ها حاکی از آن است که دایی پیش از خروج از ورزشگاه از بازیکنان خداحافظی کرده است.

اخبار تایید نشده حاکی از آن است که حسین عبدی بازیکن سابق پرسپولیس به عنوان کمک مربی و محمود خردبین به عنوان سرپرست جدید تیم انتخاب شده‌اند.

دایی: دیروز احمدی‌نژاد برکنارم کرد و امروز وزیر ورزش

علی دایی پس از این که در تمرین پرسپولیس حاضر شد در جمع خبرنگاران گفت که بر اساس قرارداد خود با باشگاه عمل خواهد کرد. دایی گفت: «از طریق رسانه‌ها سرمربی پرسپولیس نشدم که حال بخواهم از طریق رسانه‌ها برکنار شوم. اگر قرار است من را برکنار کنند باید به طور رسمی یک نامه به من بدهند و من را از کار برکنار کنند. من مربی هستم و مربی یک روز به سر کارش می‌آید و یک روز هم باید از تیم برود. من زمانی سرمربی تیم ملی بودم و توسط دکتر احمدی‌نژاد از کارم برکنار شدم. امروز هم وزیر ورزش من را برکنار کرد.»

اشاره علی دایی به اخراجش از سوی هیات مدیره ای است که توسط وزارت ورزش برای پرسپولیس تعیین شده است.

XS
SM
MD
LG