لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۳۷

تعدادی از مدیران کانال‌های تلگرامی در رابطه با تخلفات انتخاباتی به دادسرا احضار شدند


غلامحسین اسماعیلی، رئیس کل دادگستری استان تهران
غلامحسین اسماعیلی، رئیس کل دادگستری استان تهران

یک مقام قضایی در ایران اعلام کرد که تعدادی از مدیران کانال‌های تلگرامی به تازگی به دادسرا احضار شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، غلامحسین اسماعیلی رئیس کل دادگستری استان تهران روز شنبه ۱۳ خرداد گفت این مدیران در ارتباط با تخلفات انتخاباتی احضار شده‌اند.

او توضیح بیشتری درباره نوع اتهام و وابستگی سیاسی مدیران کانال‌های تلگرامی نداد.

احضار فعالان شبکه پیام رسان تلگرام در ارتباط با انتخابات اخیر ایران در حالیست که در ماه‌های گذشته نیز تعدادی از مدیران کانال های تلگرامی بازداشت شدند.

به گفته برخی چهره‌های سیاسی اصلاح طلب، از جمله محمدرضا عارف، از آنجا که مدیران تلگرامی بازداشت شده همگی به اصلاح طلبان نزدیک بودند، شائبه سیاسی بودن آن بازداشت‌ها در آستانه انتخابات ریاست جمهوری وجود داشت.

بازداشت مدیران تلگرامی انتقادات بسیاری را در داخل ایران پی داشت و اقدامی در جهت امنیتی کردن فضای پیش از انتخابات ارزیابی شد.

حال رئیس کل دادگستری استان تهران از احضار تعادی از مدیران کانال های انتخاباتی تلگرامی در رابطه با انتخابات اخیر خبر داده است. آقای اسماعیلی همچنین اعلام کرده است که تاکنون ۱۵۰ پرونده درباره تخلفات انتخاباتی در تهران و شهرستان‌های استان تهران تشکیل شده و در دست رسیدگی است.

شبکه‌های اجتماعی نظیر فیسبوک و توئیتر در ایران فیلتر شده‌اند و فعالیت بسیاری از شبکه‌های پیام‌رسان نظیر وایبر و واتس اپ با اخلال روبرو شده است؛ اما تلگرام تنها پیام‌رسانی است که فعالیت آن بدون اخلال ادامه دارد. با این حال، طی سالهای اخیر بسیاری از فعالان کانال‌های تلگرامی احضار و بازداشت شده اند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG