لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۰۸

پیام نوروزی مقامات ایران؛ روحانی: فضای مجازی نباید امنیتی باشد


حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران در پیامی نوروز را به سران یازده کشوری که این جشن را گرامی می دارد، تبریک گفت.

به نوشته خبرگزاری ایرنا، آقای روحانی روز دوشنبه ۳۰ اسفند در این پیام جشن نوروز را نماد اعتدال و آرامش عنوان کرد و افزود: «صلح و اتحاد در منطقه باستانی نوروز ‏خواسته ملت‌های معتدل است.»

رئیس جمهوری ایران این پیام تبریک را خطاب به سران کشورهای افغانستان، تاجیکستان، پاکستان، آذربایجان، ‏ترکمنستان، ارمنستان، ترکیه، قزاقستان، قرقیزستان، هندوستان و ازبکستان صادر کرد.

علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی نیز در پیامی نوروز را به روسای مجالس کشورهایی که این جشن را گرامی می دارند، تبریک گفت.

آقای روحانی همچنین در پیام نوروزی دیگری که خطاب به مردم ایران صادر شد، با برشمردن دستاوردهای اقتصادی دولت نظیر بازگشت تولید نفت به پیش از تحریم‌ها و یک رقمی شدن تورم، نخستین سال پس از برجام را برای اقتصاد ایران دارای پیامدهای مثبت دانست.

او در ادامه به شرایط اجتماعی و انتخابات پیش رو در سال ۹۶ اشاره کرد و گفت: «فضای مجازی باید برای مردم ما فضای امن باشد، اما نباید فضای امنیتی باشد. ما در همه عرصه‌های فرهنگی و اجتماعی به دنبال این هستیم که فضای امنیتی را کنار بگذاریم.»

او ابراز امیدواری کرد که رقابت‌های انتخابات پیش رو در فضای اخلاقی و بااحترام متقابل برگزار شود.

به نظر می رسد اشاره آقای روحانی به امنیتی بودن فضای مجازی، برخورد سپاه پاسداران با کانال های تلگرامی اصلاح طلبان باشد. این رویداد انتقاد برخی از نمایندگان مجلس را در پی داشت.

سخنان رئیس جمهوری ایران درباره مهار تورم و رشد اقتصادی در حالی است که رهبر جمهوری اسلامی در پیام نوروزی خود گفت که از وجود مشکلات اقتصادی همچون «گرانی، بیکاری، تبعیض‌ها و نابرابری‌ها و آسیبهای اجتماعی» مطلع است. او گفت که از همین رو سال ۹۶ را سال «اقتصاد مقاومتی: تولید- اشتغال» نامگذاری کرد.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG