لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۱۱

وزیر اطلاعات: با بازداشت مدیران کانال های تلگرامی مخالف هستیم


در پی اعتراض نمایندگان مجلس به بازداشت روزنامه نگاران و فعالان تلگرامی اصلاح طلب، وزیر اطلاعات ایران نیز اعلام کرد که دولت با دستگیری مدیران کانال‌های تلگرامی مخالفت است.

محمود علوی روز چهارشنبه ۱۶ فروردین به خبرگزاری ایرنا گفت: «دولت از ابتدا با دستگیری مدیران تلگرامی مخالفت بود. از نظر دولت این مساله می‌تواند به شکل مسالمت آمیز حل شده و مدیران کانال‌های تلگرامی آزاد شوند.»

در روزهای پایانی سال آینده تعدادی از روزنامه نگاران اصلاح طلب از جمله مراد ثقفی، روزنامه‌نگار و پژوهشگر و هنگامه شهیدی و احسان مازندرانی روزنامه نگار توسط نهادهای امنیتی بازداشت شدند.

پیش از این نیز طاهره ریاحی و زینب کریمیان، دو روزنامه‌نگار نزدیک به تیم اطلاع‌رسانی دولت، بازداشت شده بودند.

همزمان، مدیران چند کانال تلگرامی اصلاح‌طلب و حامی دولت نیز بازداشت شدند.

این بازداشت‌ها اعتراض تعدادی از نمایندگان مجلس را برانگیخت. محمد رضا عارف و الیاس حضرتی، نمایندگان مجلس، با اشاره به این که همه بازداشت شدگان از حامیان اصلاح طلبان محسوب می‌شوند، این بازداشت‌ها را در آستانه انتخابات دارای انگیزه سیاسی دانستند.

همزمان، محمد باقر نوبخت، سخنگوی دولت روز سه‌شنبه به خبرنگاران گفت که حسن روحانی رئیس جمهوری نیز نگران این بازداشت‌هاست.

محمود صادقی، دیگر نماینده مجلس نیز در نامه‌ای به محمد علی جعفری، فرمانده سپاه پاسداران، نسبت به بازداشت فعالان رسانه‌ای از سوی این نهاد نظامی در آستانه انتخابات و شائبه وارد شدن سپاه به دسته‌بندی‌‌های سیاسی ابراز نگرانی کرده بود.

اردیبهشت ماه امسال قرار است انتخابات ریاست جمهوری، میاندوره ای مجلس و شوراهای شهر و روستا برگزار شود و فعالان سیاسی اصلاح طلب نگرانند که امنیتی شدن فضای رسانه‌ای به زیان نامزدهای این جریان سیاسی تمام شود.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG