لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۸:۰۵

معاون ستاد کل نیروهای مسلح: لازم نیست در شرایط کنونی برد موشک ها را اعلام کنیم


مسعود جزایری، معاون ستاد کل نیروهای مسلح ایران
مسعود جزایری، معاون ستاد کل نیروهای مسلح ایران

معاون ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران، اعلام آخرین برد موشک های ایران را با توجه به شرایط کنونی منطقه نامناسب دانست.

به گزارش خبرگزاری ایسنا مسعود جزایری روز شنبه (۱۹ دی) درباره خبر افزایش برد موشک‌های ایران به دو هزار و ۴۰۰ کیلومتر گفت لزومی ندارد جمهوری اسلامی در شرایط کنونی برد موشک‌های خود را اعلام کند. او اضافه کرد که گمانه زنی در این باره مورد تایید نیست.

او درباره حمله موشکی به سفارت ایران در یمن نیز گفت که جمهوری اسلامی ایران در شرایط امروز فکر می‌کند باید تلاش اصلی خود را مبتنی بر ایجاد آرامش در منطقه قرار دهد.

تنش در روابط ایران و عربستان موجب حساسیت بیش از پیش کشورهای منطقه به فعالیت‌های ایران از جمله آزمایش‌های موشکی شده است.

آزمایش‌های موشکی ایران طی ماه های اخیر همچنین از سوی برخی از کشورها از جمله ایالات متحده آمریکا نقض احتمالی برجام برآورد شده‌اند.

در اظهار نظر دیگری در این ارتباط، محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام و فرمانده پیشین سپاه پاسداران رفتار کنونی عربستان سعودی را همانند اقدامات صدام پیش از آغاز جنگ با ایران دانست و به وزیر دفاع عربستان هشدار داد که مسیر صدام را در پیش نگیرد.

تنش در روابط ایران و عربستان سعودی که با بحران‌های منطقه‌ای و کشته شدن زائران ایرانی در مراسم حج امسال افزایش یافته بود، با اعدام شیخ نمر، روحانی شیعه و حمله به سفارت عربستان در تهران و کنسولگری این کشور در مشهد به اوج رسید.

عربستان در پی حمله به اماکن دیپلماتیک خود، روابط با تهران را قطع کرد و جمهوری اسلامی را به حمایت از تروریسم، ایجاد تنش در منطقه و پایبند نبودن به تعهدات بین‌المللی در روابط دیپلماتیک متهم کرد.

آمریکا و کشورهای غربی از ایران و عربستان خواستار حفظ آرامش و حل مشکلات خود از طریق مذاکره شده‌اند. وزیر امور خارجه ایران نیز در نامه ای به دبیر کل سازمان ملل متحد و سایر اعضای این سازمان نوشته است که ایران مایل به ادامه تنش با عربستان نیست.

در این بین شورای همکاری کشورهای خلیج فارس روز شنبه در بیانیه ای اقدامات ایران در منطقه را محکوم کرد.

XS
SM
MD
LG