لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۳۰

منوچهر بختیاری در اعتصاب غذا: آمران و عاملان جنایت آبان ۹۸ در «دادگاه ملت ایران» محاکمه خواهند شد


منوچهر بختیاری، پدر پویا بختیاری از کشته‌‌شدگان اعتراضات آبان‌ ۱۳۹۸. آرشیو
منوچهر بختیاری، پدر پویا بختیاری از کشته‌‌شدگان اعتراضات آبان‌ ۱۳۹۸. آرشیو

یک عضو خانواده منوچهر بختیاری، پدر پویا بختیاری از جان‌باختگان اعتراضات آبان ۹۸، می‌گوید آقای بختیاری در اعتراض به انتقال به سلول انفرادی در «ندامتگاه مرکزی کرج» از شش روز قبل اعتصاب غذا کرده است.

آصف بختیاری، برادر منوچهر بختیاری، روز جمعه ۲۴ دی با اعلام این خبر در یک ویدئو که در توییتر منتشر کرده، گفت: «ما خانواده بختیاری بارها از جمهوری اسلامی خواسته‌ایم تا برادرم منوچهر را آزاد کند، اما او را به سلول انفرادی منتقل کرده‌اند.»

در این ویدئو آصف بختیاری نامه‌ای را می‌خواند که منوچهر بختیاری پیش از انتقال به سلول انفرادی، توسط یک زندانی آزادشده به دست خانواده‌اش رسانده است.

منوچهر بختیاری در این نامه خطاب به دادستان انقلاب اسلامی شهرستان کرج نوشته، به عنوان «پدر جان‌باخته راه میهن در اسارت آمرین و قاتلین جنایت آبان ۹۸ مغضوب گردیده، چرا که در نظام جمهوری اسلامی دادخواهی و خونخواهی جرم است و فریاد دادخواهی باید خفه شود.»

منوچهر بختیاری تصریح کرده است: «با دستور، بدون تفهیم اتهام، بدون اعلام تاریخ دادگاه، بدون اخذ وکیل، طی حکمی ظالمان و جابرانه قاضی به مدت ۳ سال و نیم حبس محکوم نمودند تا دادخواهی پدر تظلم‌خواه را خاموش کنند.»

آقای بختیاری تأکید کرده است: «دستوردهندگان و انجام‌دهندگان این جنایت مطمئن باشند به‌زودی در دادگاه ملت ایران محاکمه و به سزای اعمال خویش خواهند رسید.»

محمدحسین آقاسی،‌ وکیل دادگستری، روز دوشنبه ۲۹ آذر با انتشار متنی در توییتر از محرومیت منوچهر بختیاری از حق داشتن وکیل اختیاری خبر داده و نوشته بود، با وجود درخواست منوچهر بختیاری از او برای پذیرش وکالتش، دادستان کرج این اجازه را نداده است.

همچنین آصف بختیاری بارها در شبکه‌های اجتماعی اعلام کرده است که با وجود مراجعه خانواده به زندان، مقامات اجازه ملاقات برادرش را نداده‌اند.

بر اساس پرونده منوچهر بختیاری، که پیش از این خلاصه‌ای از آن به صدای آمریکا ارسال شده، او روز ۱۹ تیرماه توسط شعبه اول دادگاه انقلاب شهرستان کرج به اتهام «اجتماع و تبانی» و «تبلیغ علیه نظام ... جمهوری اسلامی ایران» به چهار سال و شش ماه زندان،‌ دو سال تبعید به شهرستان بندر عباس، دوسال ممنوعیت اقامت در استان البرز و تهران، و دو سال ممنوعیت خروج از کشور محکوم شده است.

XS
SM
MD
LG