لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۰۰

گزارش ۱۲۲ صفحه‌ای جامعه بهائیان از تشدید سرکوب اقلیت ها در ایران


مقر بیت العدل، محل تصمیم‌گیری بهائیان در شهر هیفا در اسرائیل
مقر بیت العدل، محل تصمیم‌گیری بهائیان در شهر هیفا در اسرائیل

تازه ترین گزارش جامعه بهائیان حکایت از تشدید سرکوب اقلیت های مذهبی در ایران در سال پایانی دولت حسن روحانی دارد.

جامعه بین المللی بهائیان اعلام کرد سرکوب اقلیت‌های مذهبی در ایران نه تنها بطور بی‌وقفه ادامه دارد، بلکه در بعضی موارد و به رغم وعده حسن روحانی برای پایان دادن به تبعیض مذهبی در کشور تشدید هم شده است.

جامعه بین المللی بهاییان روز سه شنبه با انتشار یک گزارش ۱۲۲ صفحه‌ای از افزایش تبلیغات و اقدام‌های دولت حسن روحانی علیه بهائیان خبر داد و نوشت، از آغاز ریاست جمهوری آقای روحانی بیش از ۲۰ هزار مطلب علیه بهائیان در رسانه‌های ایران منتشر شده، بیش از ۱۵۰ بهایی دستگیر شده، دستکم ۳۸۸ مورد تبعیض اقتصادی از تهدید گرفته تا پلمپ واحدهای تجاری به ثبت رسیده، هزاران دانشجوی بهایی از تحصیل در دانشگاه‌ها محروم مانده و ۳۸ دانشجوی بهایی از دانشگاه اخراج شده‌اند.

سیمین فهندژ سخنگوی جامعه جهانی بهائیان در سازمان ملل متحد در گفت و گوی اختصاصی با صدای آمریکا گفته است این فشارها بر بهائیان در حالی است که آقای روحانی قبل از روی کار آمدن وعده داده بود که به حقوق اقلیت ها توجه خواهد کرد.

وی افزود، جامعه جهانی بهائیان ئیش از این در نامه سرگشاده ای از حسن روحانی درخواست کرده است که آزادی و حقوق بشر اقلیت ها را در ایران تضمین کند و مانع فشار اقتصادی بر افراد بهایی در ایران شود.

در گزارش جامعه بین المللی بهاییان آمده دولت ایران به رغم فشار‌ها برای پایان دادن به تبعیض علیه بهاییان، نه تنها از بازداشت و حبس شهروندان بهایی دست بر نداشته، بلکه از شیوه‌هایی نظیر اعمال محرومیت‌های اقتصادی و آموزشی برای پنهان نگاه داشتن کمپین سرکوب بهاییان از نگاه جامعه جهانی بهره گرفته است.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG